Хрестоцвіті овочі захищають від раку порожнини рота

0
220

Не дивно, що хрестоцвіті овочі, такі як брокколі, капуста, крес-салат, добрі для нашого здоров’я. Тепер, нове дослідження показує, як екстракт паростків брокколі активує ген, який знешкоджує канцерогени в організмі та служить для запобігання рецидивів раку у людей, які зіткнулися з раком голови і шиї.

У дослідженні, опублікованому в журналі «Cancer Prevention Research», під керівництвом доктора Джулі Бауман, з онкологічного центру в Пенсільванії.

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC), щороку в Сполучених Штатах, діагностується понад 30 000 нових випадків раку порожнини рота.

Коефіцієнт виживання для таких видів раку досить низький, з 5-річної виживаності близько 50 відсотків.

Методи лікування раку ротової порожнини включають в себе хірургічне втручання, опромінення і хіміотерапію, але вони можуть бути спотворюють і дорогими.

Повторне вплив канцерогенів є найбільшим фактором ризику розвитку раку голови і шиї. Хрестоцвіті овочі мають високу концентрацію сульфорафана; попередні дослідження показали, що він може захистити людей від канцерогенів навколишнього середовища.

Попередні спроби розробити препарати, були неефективними, що привело нас до «зеленої» хіміопрофілактики, рентабельного розвитку лікування, яке ґрунтується на цілому ряді рослин або їх екстрактів.

Для подальшого дослідження, дослідники спочатку обробили ракові клітини голови та шиї людини різними дозами сульфорафана. Потім вони порівняли їх зі здоровими клітинами горла і порожнини рота.

Результати показали, що сульфорафан індукує обидва типи клітин, щоб вони збільшували рівні протеїну, який включає специфічні гени, що індукують детоксикацію канцерогену, захищаючи клітини від раку.

Далі, в невеликому доклінічне випробування, протягом декількох днів, 10 здорових добровольців пили або прополоскали рот соком, змішаним з екстрактом паростків брокколі.

Результати показали, що захисний генетичний шлях був активований в ротовій порожнині. Дослідники кажуть, це означає, що сульфорафан був поглинений і зосереджений на тканині групи ризику.

В іншому експерименті, дослідники використовували мишей, щоб побачити, як екстракт працював у тих, хто схильний до раку голови і шиї. Результати показали: у мишей, які отримували екстракт розвинулося менше пухлин, порівняно з тими, які не отримували його.

Вчені планують провести більше клінічне дослідження у людей.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com