Хронічна біль може бути повязана з генетичними змінами в імунній системі

0
213

Хронічна біль може змінити нашу імунну систему шляхом перепрограмування роботи генів. Дослідження, опубліковане в журналі «Scientific Reports».

Біль вважається хронічним, якщо вона триває протягом 6 місяців і більше. Це одна з найбільш поширених причин інвалідності в усьому світі. Фізичні та емоційні наслідки можуть серйозно впливати на якість життя індивіда.

Не існує ефективних методів лікування хронічного болю, як і не існує способу дізнатися, у кого вона розвинеться після травми. Якщо ми будемо в змозі передбачити це, то прогноз дозволить розробити стратегію профілактики.

Периферійне пошкодження нерва пов’язано з постійними, функціональними змінами в мозку, в префронтальній корі (PFC), а також з різними видами хронічної болю.

PFC відіграє важливу роль в емоційних та сенсорних аспекти хронічної болю. Вона також пов’язана з умовами, які супроводжують хронічний біль, такими як тривога, депресія і проблеми з пізнанням.

Дослідження на мишах показали, що когнітивні дефіцити можуть зберігатися місяці після пошкодження нерва. Як ці наслідки травми сприяють розвитку хронічних болів, залишається загадкою.

Команда дослідників з Університету Макгілла в Монреалі, Канада, вивчила ДНК тканини мозку і білих кров’яних клітин щурів, щоб дослідити можливість зв’язку між хронічним болем і ДНК, або наявність епігенетичних механізмів в головному мозку.

Вони використовували метод, який відображає маркери ДНК за допомогою хімічної речовини, званого метильною групою. Ця хімічна маркування є важливим поняттям в эпигенетике, розвивається області вивчення того, як вираз активності генів регулюється, в той час як генетична структура залишається незмінною.

Генетичні модифікації відбуваються тоді, коли гени можуть бути «включені» або «вимкнено», як перемикач. Цей механізм перемикання змінює роботу генів.

Вчені виявили велику кількість, приблизно між сотнями і тисячами генів, які були відзначені хронічним болем. Вони також виявили, що хронічна біль змінює маркування ДНК в тканинах мозку, і в Т-клітинах, тип білих кров’яних клітин, які відіграють важливу роль в імунній системі.

Тепер ясно, що хронічна біль може вплинути на інші системи організми, які зазвичай не асоціюються з болем.

Команда сподівається, що результати призведуть до створення нових способів діагностики і лікування хронічного болю у людей.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com