Хронічні болі можуть спровокувати розвиток деменції

0
203

Працівники Університету Каліфорнії зробили нове відкриття. Так, на їхню думку, у людей з хронічними болями істотно знижуються показники уваги та пам’яті, що є прямою схильністю до розвитку деменції, тобто слабоумства. Виходячи з цього, вчені припустили, що хронічна біль безпосередньо пов’язана з патологічними змінами в головному мозку. Особливо небезпечними вважаються тривалі за характером і гострі болі, які порушують процес консолідації пам’яті.

Дослідники проаналізували медичні показники та історії хвороби більше 100 000 осіб. В їх випадках було встановлено, що процес погіршення пам’яті і когнітивних здібностей відбувався на 9,2% швидше, ніж у людей, які не мали в клінічній картині хронічного больового синдрому. Зазначається і те, що етіологію такого клінічного прояву не брали до уваги в ході досліджень.

На думку вчених, такий стан речей може бути обумовлено кількома причинами. Основний предрасполагающей є активне вживання знеболювальних на основі опіоїдних складових. Також не останнє місце в цьому посідає і характер самого больового синдрому, так як він може кодувати когнітивні функції і деякі спогади.

Слід взяти до уваги і те, що хронічні гострі болі призводять до погіршення морального стану людини. В даному випадку активізуються гормони стресу, що в кінцевому підсумку також може приводити до погіршення пам’яті, психічного здоров’я людини. Всі ці фактори в сукупності вкрай негативно позначаються на когнітивному статус людини.

Вирішення цієї проблеми поки що немає, так як відмовитися від прийому знеболюючих неможливо в деяких випадках. Проте можна зменшити кількість вживаних препаратів, якщо дотримуватися заходів профілактики і вести здоровий спосіб життя.