Хронічні стреси під час вагітності можуть привести до гіперактивності дитини

0
249

Нервове напруження і стреси не корисні для будь-якої людини, а для жінки в положенні тим більше. Так, фахівці з Цюріха встановили, що депресивні стани і часті стреси під час вагітності можуть стати причиною розвитку серцево-судинних недуг у дитини і синдрому гіперактивності. Також наголошується, що такі часті стану матері можуть призвести до прискореного зростання плоду і, як наслідок цього, до недорозвинення внутрішніх органів, що теж тягне за собою негативні наслідки. У той же час відзначається, що короткочасний і нетривалий за характером стрес небезпеки для організму дитини не представляє.

Для того щоб підтвердити теоретичні припущення вчені провели практичне дослідження, в якому брали участь 34 жінки в положенні. Науковці зібрали зразки навколоплідної рідини, що спровокувало короткочасний стрес в організмі піддослідних. Після цього заміряли рівень кортизолу (гормон, який виділяється під час нервової напруги або при стресових ситуаціях) – показники були в нормі. Отже, короткочасне явище такого психоемоційного розлади не позначається на здоров’я матері і дитини.

У той же час, під час проходження спеціальних тестів на визначення рівня стресостійкості було зафіксовано перевищення норми кортизолу в навколоплідних водах.

Те, що такі дані негативно позначаються на здоров’ї дитини, пояснюється наступним чином – під час стресу в організмі людини починається вироблення певних гормонів – кортизолу і кортиколиберина (КРГ). Гормон КРГ може виділяти і плацента вагітної жінки, що і пояснює попадання речовини в навколоплідні води. Якщо кількість цього гормону не перевищує норми це навіть корисно – в разі передчасних пологів істотно підвищуються шанси дитини на здорове народження, однак у протилежному випадку цей фактор призводить до вкрай негативних наслідків. Точно встановлено, що велика кількість КРГ призводить до серцево-судинних патологій у малюка, синдрому гіперактивності та дефіциту уваги.

Виходячи з результатів своїх досліджень, вчені ще раз нагадують майбутнім матерям про те, що під час вагітності і в постродовой період слід дотримуватися правил здорового способу життя не тільки щодо фізичного, а й психологічного здоров’я.