Хронічний стрес призводить до ожиріння

0
6

При стресових ситуаціях деякі люди починають їсти більше, ніж потрібно організму, — це факт. Учені вирішили з’ясувати, чому відбувається саме так.

В результаті клінічних досліджень було встановлено, що хронічний стрес і навіть разове сильне емоційне потрясіння призводять до порушення балансу цукру в крові.

При стресовій ситуації організм починає виробляти більше глюкози, що допомагає впоратися з негативним психоемоційним станом. Кількість цукру в організмі вже більше ніж потрібно, тому починається посилене вироблення інсуліну для його розщеплення. На тлі цього людина відчуває, як він думає, почуття «голоду», а насправді в такі моменти калорії зовсім не потрібні.

Звичайно, якщо такі ситуації носять одиничний характер, діабет або ожиріння не будуть розвиватися. Але так як мова йде про хронічний стресовому стані, ризик розвитку діабету другого типу зростає в рази.

Щоб підтвердити свої припущення, вчені з Університету Лідса провели дослідження. Добровольця помістили у спеціально створену стресову ситуацію і дали для вирішення математичної задачі середньої складності. До початку експерименту і після провели контрольний аналіз крові на цукор. Припущення вчених повністю підтвердилися: нормалізація показників глюкози відбувалася в шість разів повільніше.

Резюмуючи вищесказане, можна зробити такий висновок: з життя стреси, а тим більше звичку їх «заїдати», потрібно виключити. Якщо нервове вживання їжі запобігти неможливо, фастфуд і солодощі замініть овочами та фруктами.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here