Хронічний стрес призводить до запалення мозку та втрати памяті

0
197

Люди, які відчувають хронічний стрес через знущання або тяжкої роботи також запускають у себе більш високий ризик втрати пам’яті, згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Neuroscience.

Попередні дослідження пов’язали хронічний стрес з наступною тривалою тривогою.

Дослідники під керівництвом Джонатана Годбаута, доцента нейробіології в Університеті штату Огайо, досліджували взаємозв’язок між тривалим стресом і короткочасною втратою пам’яті у мишей. Зрештою, дослідники сподіваються, що результати допоможуть людям, які живуть з тривалим стресом у цей непростий час.

Команда привчила мишей звикнути до лабіринту з рятувальним отвором. Потім вони піддавали мишей повторних візитів більшою і агресивної миші.

Мишам, яким неодноразово доводилося протистояти зломщикові, ставало все важче запам’ятати розташування рятувального отвори, в той час як миші, які не були піддані подібного стресу, змогли його легко знайти.

Проблеми з втратою пам’яті вирішувалися протягом 28 днів, але до тих пір миші показували наявність соціального уникнення, це міра депресивного поведінки.

Нездатність згадати шлях до порятунку збіглася з вимірними змінами в мозку мишей. У головному мозку мишей, підданих впливу стресового фактора, з’явилися імунні клітини або макрофаги, що вказує на запалення. Їх поява була результатом реакції імунної системи на стрес.

Крім того, якщо зосередитися на гіпокампі, концентраторі пам’яті і емоційної реакції, дослідники виявили недоліки в розвитку нових нейронів через 10 і 28 днів після того, як напружений період закінчився.

Команда прийшла до цікавого висновку: втрата короткочасної пам’яті пов’язана із запаленням тканин мозку при відповіді імунної системи на стрес.

Джон Шерідан, заступник директора Інституту поведінкової медицини штату Огайо, пояснює, що стрес звільняє імунні клітини з кісткового мозку, і ці клітини можуть мігрувати в області мозку, пов’язані з нейрональної активацією у відповідь на стрес. В мозковій тканині вони потрапляють в область, яка є центром пам’яті.

Цей досвід багаторазового домінування і наполегливої соціального поразки знайомий багатьом людям, які живуть з хронічним психосоціальних стресом.

Краще розуміння стресу, когнітивних і емоційних проблем могло б допомогти в створенні стратегії для тих, чия повсякденна життя пов’язана з тривогою, депресією і поточними проблемами.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com