Хто поруч з вами, або Як розпізнати алкоголізм

6-15-2020

Людина не може заснути здоровим і прокинутися алкоголіком, алкоголізм — не застуда. Він підкрадається поступово, і чи буде ваш чоловік алкоголіком, можна розпізнати вже на стадії знайомства. Подивіться, як часто він випиває і яка реакція у нього після цього настає. Навіть якщо не спостерігається похмілля, це ще ні про що не говорить — на першій стадії алкоголізму хворий на ранок після вечірнього застілля почуває себе цілком задовільно і похмелитися йому не потрібно. Жорсткої межі між «вже» алкоголіком і «ще не» алкоголіком не існує. Проте існує одна вірна ознака, за яким можна визначити, що організм людини вже звик до надмірних доз алкоголю і не відкидає їх. Також, спочатку хочемо вам порекомендувати лечение алкоголизма, эффективно, та за кращою ціною.

Це блювотний рефлекс. Якщо юнака після бурхливої вечірки нудить, значить він здоровий. Його організм природним чином реагує на отруєння алкоголем. Його більш «загартовані» друзі, які «вміють пити», не відчуваючи при цьому почуття нудоти, швидше за все, вже хворі. Їх організм приймає надлишки отрути як щось звичне, належне, і вони вже знаходяться на підході до першої стадії алкоголізму.

На першій стадії людина, що називається, «любить випити» — на вечірці, в гостях або на природі. Йому подобається не тільки смак спиртного, але і сам процес його вживання, від якого він отримує психологічне задоволення — розслабляється, перестає відчувати труднощі у спілкуванні. Однак після цього веде себе неадекватно — може раптово повести себе смішно або агресивно. Часто на цій стадії випивають чарочку ввечері, щоб заснути. Похмелитися поки не потрібно, але іноді з’являються прогалини в пам’яті: «Що ж це я вчора накоїв?» І, природно, почуття провини, поганий настрій і дратівливість вранці.

На другій стадії провали в пам’яті трапляються все частіше. Хочеться похмелитися — нехай це навіть буде пляшка пива. Саме на цій стадії стають запійними алкоголіками. Вони можуть не пити протягом декількох місяців або навіть роки, але потім «зриваються» на кілька днів, тиждень, іноді більше. Це так званий «істинний запій», коли в перервах — якими б тривалими вони не були — чоловік не п’є. Якщо він вживає спиртне в невеликих кількостях більш або менш періодично, то він вже ближче до хронічних хворих, які п’ють регулярно — по п’ятницях, наприклад.

Третя стадія — це вже повна деградація особистості. Абсолютна фізична та психологічна залежність, важке похмілля. Проблеми на роботі, імпотенція. Цироз печінки, смерть.

Як цього уникнути? Рада тільки один. Відомий російський кардіолог Е. І. Чазов вважає, що в лікувальних цілях людина після 18 років може вживати щодня 44 г алкоголю. Це не завдасть шкоди здоров’ю і не буде сприяти розвитку хронічного алкоголізму. Дози, що перевищують цю межу, якщо говорити про щоденному прийомі міцних напоїв, згубні для людини.

Московський нарколог Р. М. Эйтин в одній із своїх статей писав, що у віці від 14 до 18 років людина може вживати 0,5 л неміцного вина в рік. А після того, як досягне повноліття, може дозволити собі збільшити дозу вживаного спиртного до 1 л горілки на рік. Всі показники, що перевищують вказані межі, неминуче призведуть до розвитку алкоголізму.

Чому ви з ним живете?

Багато психоаналітиків, які досліджували поведінку алкоголіків, з подивом відзначали, що часто людина п’є не заради задоволення від сп’яніння, а заради борошна похмілля.