Хто такий оториноларинголог

7-20-2021

Отоларинголог або лор-це лікар, що спеціалізується на вивченні та лікуванні хвороб носа, горла і вух.  Але мова йде не просто про три органи, а про три важливі системи людського тіла. Тому лікар, який практикує в цій галузі, повинен мати глибокі знання і особливі навички. Хочемо порекомендувати вибрати найкращого лікаря лор львів на сайті .

Тонкощі професії

Відразу варто відзначити, що робота лор-лікаря дуже складна через те, що кожна система тіла людини, з якою має справу цей фахівець, дуже специфічна. Всі ці системи знаходяться в безпосередній взаємодії і досліджувати їх необхідно комплексно.

На цьому тонкощі професії не закінчуються. Вона має велику кількість спеціалізацій. Лікар може підвищити свою затребуваність, ставши фахівцем в наступних областях:

  • військова отоларингологія-робота з пораненими військовими,
  • фоніатрія – дослідження патологій голосу, усунення та профілактика порушень голосу,
  • сурдологія-адаптація та реабілітація людей, що мають проблеми зі слухом,
  • отоневрологія-вивчення і лікування травм, що виникли в результаті порушення роботи і травм головного мозку,

Обов’язки

Лор може здійснювати свою професійну діяльність як в установах з амбулаторним, так і зі стаціонарним лікуванням. У першому випадку в обов’язки доктора входить прийом пацієнтів, поділ їх на первинних і тих, хто вже був на прийомі.

Потім лор проводить огляд хворих, відправляє їх на аналізи і консультації у інших лікарів, визначає діагноз і призначає лікування. Крім цього лікар оглядає хворих на дому і може здійснювати нескладні маніпуляції за допомогою апаратів лор-кабінету.

Робота лора в лікарнях зі стаціонаром передбачає виконання більшої кількості обов’язків. У цьому випадку лікар веде пацієнта з моменту первинного прийому до моменту виписки і самостійно проводить операції.

Самостійно лор може видаляти вушні пробки, мигдалини, поліпи, виправляти перегородки носа і витягувати сторонні предмети з носа, гортані або вух пацієнта.

Кому підходить професія?

Перш за все робота зобов’язує фахівця володіти такими якостями, як людинолюбство, відповідальність, порядність, чуйність і бажання допомагати іншим.

Специфіка професії отоларинголога передбачає постійну взаємодію з людьми. Тому лікар повинен володіти витримкою і високою стресостійкістю.

Знання лора повинні бути досить великими і глибокими. Фахівцеві доведеться оперативно приймати рішення і швидко розбиратися в різних ситуаціях. Не зайвим також будуть і навички роботи з технікою і сучасним обладнанням.

Таким чином, неважко зрозуміти, кому підходить професія такого типу. Фахівці в цій галузі-це дуже відповідальні і впевнені в собі люди з великим багажем знань, високим інтелектом і готовністю працювати в нестандартному графіку.

Затребуваність

Лікарі цієї спеціальності завжди були і будуть затребувані. Особливо необхідні фахівці, які проводять операції.

Сьогодні лори практикують як в державних установах, так і в приватних медичних центрах. У містах з маленькою чисельністю населення навіть спостерігається нестача таких лікарів. Тому саме в невеликих містах і населених пунктах їх затребуваність особливо велика.