І знову суперечки про гомеопатію

0
200

Питання щодо шкоди чи користі гомеопатії вставали гостро в наукових колах не один раз. Її визнавали революційним методом лікування серйозних захворювань, то відносили до розряду шарлатанства і навмисного ушкодження здоров’я людини.

На цей раз вчені в черговий раз довели, що гомеопатія це зло і використовувати такий метод терапії, значить реалізовувати неправомірні дії. Останнім було заявлено на науковому консультативній раді європейських академій.

За словами представників вищевказаної організації (слід зазначити, що вона є досить-таки авторитетної в науковому товаристві) використовувати гомеопатичні методи лікування пацієнта, значить навмисно погіршує його стан. Обумовлено це тим, що хворий не приймає необхідні лікарські препарати, а ось шкідливі речовини в організм надходять практично безконтрольно.

Слід зазначити, що в США вже зняли з продажу всі дитячі гомеопатичні засоби, а подальша їх продаж чи використання в медичних установах буде вважатися прямим порушенням закону. Але і це ще не все.

Комісія РАН пішла ще далі – вони випустили меморандум, згідно з яким з літа цього календарного року Національної служби охорони здоров’я Великобританії заборонено купувати будь-які кошти, які мають відношення до гомеопатії.

EASAC випустила спеціальний документ, в якому населенню доступною мовою пояснюється, в чому полягає небезпека такого лікування і що, власне можна очікувати від такого методу терапії. Додатково, науковці, які й винесли такий вердикт гомеопатії, випустили звернення, в якому ще раз нагадують про небезпеку будь-якого нетрадиційного лікування.

Слід зазначити і те, що до недавнього часу гомеопатія була досить-таки поширеним методом терапії, а деякі компанії в Німеччині та Швейцарії навіть хотіли включити її до медичне страхування. У той же час, потрібно пам’ятати і те, що жоден метод нетрадиційної медицини не був визнаний офіційною наукою, тому питання все ж залишається неоднозначним.