Індійські вчені прийшли до висновку, що тривалі розмови по телефону негативно позначаються на якості сперми у представників сильної статі

0
182

Вчені з Індії висунули припущення про те, що тривалі розмови по мобільному телефону несприятливо позначаються на кількості, а також якості сперми у представників сильної половини людства. Щоб провести серію досліджень були запрошені пацієнти з клініки, що працює в Мумбаї, і спеціалізується на проведенні лікування чоловічого безпліддя. При цьому вік людини в розрахунок не брався. Основною метою проведення експериментів було встановити, чи існує зв’язок між тривалістю розмовою по телефону і активність сперматозоїдів. Дослідження проводилися досить тривалий проміжок часу, і вже зараз їх результати стали доступні широкій громадськості.

В ході проведення експериментів індійськими вченими було достовірно встановлено, що у тих представників чоловічої статі, які мали звичку говорити більш чотирьох годин у день, було виявлено досить велику кількість неактивних або ж загиблих статевих клітин. Концентрація – п’ятдесят мільйонів в одному мілілітрі. Цієї кількості недостатньо для того, щоб зачати дитину.

У тих же пацієнтів, які говорили від двох до чотирьох годин у день, результати досліджень були більш оптимістичними – концентрація сперматозоїдів була шістдесят мільйонів на один мілілітр. Ті ж представники сильної статі, які приділяли розмов по телефону менше однієї години в день, показали найкращі результати – у них в одному мілілітрі виявили близько 86 мільйонів статевих клітин. Цієї кількості цілком достатньо, щоб в подальшому чоловік міг зачати дитину. Дослідження в даному напрямку тривають. Зараз вчені намагаються встановити, яким саме чином мобільний телефон може впливати на фертильність сперматозоїдів і на їх здатність до запліднення.