Інсулінові інєкції можна замінити спреєм

0
260

Група вчених з Сандерленда зробила нове відкриття. За їх запевненням, ін’єкції інсуліну, які діабетики змушені робити по чотири рази на день, можна буде замінити спеціальним спреєм, який буде діяти так само, як і будь назальне засіб від нежиті – шляхом впорскувань у носовий прохід.

Відзначається, що в спреях буде використовуватися не зовсім той вид інсуліну, який призначений для ін’єкційного типу. За своїм складом та медичними показниками він абсолютно нічим не відрізняється від традиційного препарату, однак у складі є деякі доповнення, які дають можливість використовувати його ефективно саме через дихальні шляхи.

За своїм складом це гідрогель, який містить в собі гліцерофосфат, поліетиленгліколь і триметилированный хітозан. Крім цього, зазначається, що новий спрей розроблений таким чином, що людина буде за раз направляти точну дозу інсуліну, не більше і не менше.

На даний момент такий спрей тільки проходить клінічні випробування і коли саме він потрапить в широке застосування, поки що сказати складно. Проте вчені говорять про те, що всі попередні досліди дають досить позитивні результати, планується незабаром залучати для практичної частини робіт добровольців.

В даний час для введення інсуліну використовують звичайні шприци або шприци-ручки. Більш популярні останні, так як їх зручніше носити з собою, і сама процедура практично безболісна. Однак, само собою зрозуміло, що і такі методи ін’єкцій не зовсім зручні в щоденному повсюдному використанні.

Новий спрей суттєво спростить проведення таких щоденних процедур хворим на цукровий діабет, так як введення дози інсуліну буде значно простіше, в яких би обставинах людина не перебував.