Інсульт може вказувати на онкологію

0
251

Група іспанських вчених з Медичного онкологічного центру нещодавно зробила відкриття – особи, які перенесли інсульт, можуть страждати від протікання прихованих онкологічних процесів.

Раніше вже були висунуті припущення щодо того, що пацієнти, яким був поставлений такий діагноз, складають основну групу ризику формування злоякісних новоутворень. Проте вчені не могли встановити ступінь можливості розвитку раку, якій піддаються хворі. У своєму новому науковому дослідженні фахівці спробували встановити наявність взаємозв’язку між інсультом та онкологією, а також з’ясувати, які фактори вказують на формування пухлини злоякісного перебігу і визначити результат недуги.

Вченими було прийнято рішення про вивчення записів приблизно 1 тисячі пацієнтів, що звернулися у відділення невідкладної допомоги щодо прояву симптоматики інсульту. Під необхідні критерії потрапило майже 400 людей, за якими вчені спостерігали протягом півтора років після діагностування такої хвороби.

Як з’ясувалося, ракові пухлини були виявлені у 7.6% осіб. Примітно те, що найбільш частими локалізаціями новоутворень були товста кишка, легкі і передміхурова залоза, крім цього присутні метастази. У середньому онкологія розвивалася через півроку після перенесеного інсульту.

Така інформація допомогла зробити висновок – люди страждають від ракових утворень після інсульту в 2 рази частіше, ніж було прийнято вважати раніше. Крім цього, пізні стадії протікання раку вказують на те, що пацієнти страждали від онкології ще до того, як перенесли інсульт. Таким чином, було встановлено, що подібне захворювання виступає в якості симптому раку. Однак дослідники вказують на те, що ще рано робити якісь остаточні висновки і планують здійснення більш масштабних наукових досліджень.