Ізраїльські вчені зробили унікальне відкриття – плацебо здатне допомагати навіть тим, хто знає про їх пряме призначення

0
219

Ізраїльські вчені вже протягом досить тривалого проміжку часу вивчають вплив на організм людини таблетки-плацебо. Зараз же ними було зроблено унікальне відкриття – навіть ті люди, які знають, що по суті вживають таблетки-«пустушки», відчувають позитивний ефект від такого «лікування». Раніше ж медичні фахівці були впевнені в тому, що ефект від прийому таких коштів можливе тільки тоді, коли сам хворий чоловік думає, що йому дають цей препарат. Але в ході проведення досліджень фахівці встановили, що навіть ті, хто знає, що п’є плацебо, одужує набагато швидше інших пацієнтів.

Щоб довести свою гіпотезу, вчені провели досить простий експеримент, в якому взяло участь 97 пацієнтів. При цьому ні статева приналежність, ні вікова категорія не мала значення. Усіх їх об’єднувало одне – ці люди тривалий час страждали від виникнення болю в поперековій області. Частина добровольців приймала протягом певного періоду справжні фармацевтичні засоби. Інший же групі також їх давали, але крім цього їм видавалися і таблетки, які повністю складалися з целюлози – плацебо. На них було вказано, що це «пустушки». Перед проведенням експерименту доктор пояснив усім пацієнтам, що являє собою плацебо і який ефект може мати.

Результати були порівняні через три тижні від початку досліджень. Ті люди, які спільно з активними лікарськими засобами також приймали плацебо, говорили про те, що хворобливі відчуття значно зменшилися. Поки фахівці детально не можуть пояснити дію такого специфічного механізму. Але дослідження в цій області продовжуються. Вчені впевнені, що їх відкриття в подальшому зробить істотний вплив на вдосконалення сучасної медицини.