Йога може полегшити симптоми у пацієнтів з фібриляцією передсердь

0
197

Люди з пароксизмальною миготливою аритмією можуть виявити, що йога допомагає їм насолоджуватися кращим якістю життя, зменшивши кров’яний тиск і частоту серцевих скорочень.

Це було головним висновком дослідження, опублікованого в European Journal of Cardiovascular. Воно порівнює пацієнтів з пароксизмальною миготливою аритмією, які практикують йогу, з пацієнтами, які не практикують.

Фібриляція передсердь (ФП) є станом, коли серце качає кров при нерегулярному і часто аномально швидкому темпі. Це призводить до порушення току крові в камерах серця і збільшує ризик утворення тромбів, що може привести до інсульту.

Епізод ФП часто супроводжуються болем у грудях, запамороченням і раптової важкою задишкою (диспное). Неприємні симптоми і залишають у пацієнтів відчуття тривоги. Епізоди зазвичай тривають менше 48 годин, вирішуються самі по собі, хоча вони можуть тривати до 7 днів.

Провідний автор дослідження медсестра Марія Вохлстрем, яка навчається на докторську ступінь в Стокгольмі, Швеція, пояснює, що багато пацієнтів з пароксизмальною формою фибрилляций передсердь не можуть жити своїм життям: вони відмовляються від вечері з друзями, концертів і подорожей, тому що вони бояться епізодом захворювання.

ФП є найпоширенішим порушенням серцевого ритму і зачіпає близько 1 -2% людей в розвинених країнах світу.

Вчений каже, що багато пацієнтів використовують додаткову терапію, щоб впоратися з їх станом, і вона з колегами захотіла з’ясувати, наскільки ефективна йога.

Для їх дослідження, вчені розділили 80 пацієнтів з пароксизмальною ФП на дві групи. Обидві групи отримували стандартне лікування за необхідності.

Йога проводилася по годині на тиждень під керівництвом інструктора протягом 12 тижнів. У сеансах, пацієнти практикували легкі рухи, глибоке дихання і медитацію.

Дослідники виміряли якість життя, частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск у всіх учасників на початку і в кінці дослідження.

Після 12 тижня, у групи йоги були вищі оцінки психічного здоров’я, зниження частоти серцевих скорочень і більш низький систолічний і діастолічний кров’яний тиск, ніж в контрольній групі.

Вправи на глибоке дихання, можливо, допомогли пацієнтам домогтися балансу парасимпатичної та симпатичної нервової системи, що приводить до меншого зміни частоти серцевих скорочень.

Йога може допомогти пацієнтам отримати контроль над симптомами фібриляції передсердь.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com