Камені в нирках зявляються з-за стресу

0
176

Американські дослідники встановили, що стреси негативно впливають на різноманітні ділянки організму. Зокрема, після недавніх досліджень вони з’ясували, що постійна втома і поганий настрій сприяє проявам хвороб нирок.

Згубний вплив стресу на організм відомо давно: недолік сил впливає на гармонію різних систем органів, що викликає збої у функціонуванні організму. Вже відомий шкоду стресу для ендокринної та шлунково-кишкової систем.

Для з’ясування взаємозв’язку між наявністю жовчнокам’яної хвороби і стресом було проведено дослідження, в якому взяли участь чотири сотні добровольців. Досліджували стан людей співробітники медичного університету в Нью-Джерсі. Підсумки експерименту здивували навіть вчених: ризик появи каменів у нирках у людей, що відчувають стрес, підвищувався в 3 рази!

Відзначено, що люди, які відчувають стрес, в якості причин його появи заявляли конфлікти, які відбувалися на робочому місці. Саме з цієї причини дослідники визначили існування зв’язку між емоційною рівновагою і функціонуванням системи нирок. Вони порадили тим, хто піддається постійним стресам, більше часу проводити з рідними людьми і присвячувати вільний час заняттям спортом.

Нагадаємо, що стрес викликає дефіцит постачання шкіри кров’ю, сприяє уповільнення метаболізму. В результаті у людини з’являються проблеми з шлунково-кишковим трактом аж до появи виразки або зниження апетиту. Також доведено, що стрес викликає випадання волосся, поява висипу та інших алергічних реакцій. В результаті відсутності емоційної рівноваги спостерігається прискорення старіння шкіри. Люди, які відчувають стрес постійно, живуть на кілька років менше життєрадісних людей.

За матеріалами: actualnews.org