Каннабидиол може допомогти дітям з епілепсією

0
213

Результати серії досліджень, представлені на 69-й щорічній зустрічі Американського Співтовариства по Епілепсії у Філадельфії, штат Пенсільванія.

Каннабидиол (КБД), тип каннабиноида, який з’явився в полі зору в якості потенційної терапії різних станів, в тому числі епілепсії. КБД виглядає багатообіцяюче для дітей зі стійкими до лікування формами епілепсії, такими як Синдром Леннокса-Гасто (LGS)і Синдром Драве (DS).

Эпидиолекс, фармацевтична рідка композиція КБД, розроблена GW Pharmaceuticals, в даний час проходить третю фазу клінічних досліджень у США. Три дослідження, що висвітлюють ефективність і безпека КБД були представлені на конференції.

Найбільша дослідження продемонструвало дані щодо ефективності і безпеки Эпидиолекса, протягом 12-тижневого періоду. 261 учасник, в основному діти 11 років, у середньому, мали тяжку епілепсію, яка не відповідала адекватно іншим методам лікування.

Эпидиолекс був призначений в поступово зростаючих дозах, поряд з поточними режимами лікування протиепілептичними препаратами (ПЕП). Члени сім’ї записували частоту припадків. Клініцисти також проводили гематологічні аналізи, дослідження функцій печінки і нирок на 4, 8 і 12 тижнів дослідження.

Через 3 місяці частота всіх нападів знизилася на 45% у всіх учасників, в середньому; 47% досліджуваних випробували 50%-ве або більше зниження тяжкості приступів; 9% пацієнтів не відзначали нападів епілепсії після початку лікування. Пацієнти з DS зазнали зниження нападів на 62% і 13% не виявляли нападів. При LGS атонічні напади знизилися на 71%.

Більше 10% учасників випробували побічні ефекти, головним чином у вигляді сонливості, діареї і втоми, в результаті чого 4% пацієнтів припинили лікування. Серйозні небажані явища були зареєстровані у 34% пацієнтів, з яких 5% були пов’язані з проведеним лікуванням. Відсутність ефективності призвело відмови 12% пацієнтів від продовження участі в дослідженні. Довгострокова ефективність препарату показала, що через 12 місяців лікування у 10 учасників напади знизилися на 50%.

Дослідження взаємодії КБД з іншими ПЕП показало, що препарат добре працює разом з іншими, взаємно посилюючи терапевтичні ефекти.

Конопля, яка використовується для синтезу ліки, спеціально виведена науковцями, які виробляють КБД у відповідній формі для терапевтичних цілей. Ця форма препарату не п’янить.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com