Кава може запобігти втому очей, викликану фізичними навантаженнями

0
191

Не тільки ноги відчувають наслідки їзди на велосипеді. Нове дослідження припускає, що наші очі теж зазнають навантаження при вправах. Але не поспішайте поки кидати ваш велосипед. Дослідження також показало, що вживання кави може запобігти такий ефект.

Керівник дослідження доктор Ніколас Гант з Університету Окленда в Новій Зеландії, і його колеги нещодавно опублікували свої висновки в журналі «Наукові звіти».

У своєму дослідженні вчені пояснюють, що енергійні вправи можуть знизити здатність центральної нервової системи керувати м’язової функцією, що призводить до того, що відомо як центральна втому.

Тривала їзда на велосипеді, наприклад, може викликати стомлення центральної нервової системи, яка зазвичай проявляється у втомі ніг.

Але, в той час, як добре відомо, що центральна втома впливає на рухи кінцівок, доктор Гант і його колеги відзначають, що було неясно, чи стосується це вплив інших рухових систем, таких, як груп м’язів, що беруть участь в русі очей.

Щоб з’ясувати це, команда дослідила 11 добре підготовлених велосипедистів, які їздили на велотренажерах протягом 3 годин.

Деякі учасники споживали кофеїн під час 3-годинної їзди-сесії на велосипеді, в дозі еквівалентній двом чашкам кави. Інші спортсмени крутили педалі без кофеїну або їм пропонували плацебо розчин.

Дослідники пояснюють, що кофеїн може побічно підвищити активність певних нейротрансмітерів, хімічних речовин, які передають сигнали між клітинами мозку. Привертає увагу те, що попередні дослідження показали, що порушення в активності нейромедіаторів можуть бути відповідальними за стомлення центральної нервової системи.

Після того, як учасники закінчили їзду на велосипеді, дослідники перевірили їх руху очей за допомогою системи спостереження очей після фіксування голови.

Група прийшла до висновку, що напружені вправи викликали в учасників дисбаланс нейромедіаторів, які уповільнили швидкість руху очей у випробовуваних.

Ділянки мозку, які обробляють візуальну інформацію, стійкі до втоми. А ось самі шляхи, які контролюють рухи очей, здаються нашим слабким ланкою.

Дослідники виявили, що в учасників, які вживали напої з кофеїном, баланс нейромедіаторів відновлювався, що дозволило поліпшити їх швидкість руху очей. Такого ефекту не було знайдено серед осіб, які не прийняли кофеїн.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com