Кава зменшує ризик розвитку раку печінки

0
230

Любителів кави чекає непогана новина: дослідники з Італії визначили, що за рахунок споживання кави в значній мірі скорочується ризик розвитку раку печінки, причому ця цифра сягає 40%. І більше того, для цього напою визначена конкретна «дозування», яка дозволить додати ще 10% до вже зазначених 40%. Отже, 3 чашки кави в день – і ймовірність розвитку раку печінки скорочується на 50%!

Рак печінки з власної значущості займає 9 місце за чисельністю смертності від цього діагнозу (що зокрема актуально для Сполучених Штатів), в той час як світові показники і зовсім відводять для даного захворювання третє місце в лідерських позиціях.

Розвиток гепатоцелюлярної карциноми (ГЦК) представлено у вигляді найпоширенішої форми раку печінки, причому чоловіки хворіють у три рази частіше за жінок.

На підставі ряду досліджень одній з клінік підтверджується, що кава виключно корисний для здоров’я. У цьому році, до речі, було визначено, що кава виступає в якості додаткового захисту від раку передміхурової залози та раку матки. Вживання цього напою по-грецьки і зовсім позиціонується в якості засобу для довголіття. Крім того, кава є засобом, що знижує ризик розвитку цукрового діабету, який, власне, є відомим і суттєвим фактором ризику для розвитку раку печінки. Відповідно, вплив кави в цьому випадку може розглядатися в якості орієнтира на діабет, при недопущенні якого і буде знижений ризик раку.

Додатково дослідники акцентують увагу на іншого роду напоях, а зокрема на спиртному, за рахунок зниження вживання якого можна уникнути інших схильності до раку печінки захворювань (наприклад, гепатити, цироз).

Дослідження в частині раку печінки полягало у дослідженні даних в період з 1996 по 2012 роки, в рамках яких було розглянуто 16 серйозних і високоякісних досліджень в рамках 3153 випадків.