Кавун може спровокувати розвиток онкологічного захворювання

0
251

Група американських учених встановила, що кавун може стати однією з причин розвитку онкологічного процесу в організмі. Зазначається і те, що окрему локалізацію недуги не розглядали. Тобто, мова йде про розвиток раку в будь-якій системі організму, але шлунково-кишковий тракт у підвищеній зоні ризику.

Так, вчені встановили, що небезпека представляє не той кавун, який був вирощений в природних для нього умовах (без теплиць і добавок у вигляді певних хімічних сумішей), а та ягода, яка містить в собі нітрати. При цьому, наголошується, що кількість такої добавки вже не грає особливої ролі, так як організм може негативно відреагувати навіть на мінімальну кількість такої добавки.

Якщо раніше вважалося, що основна концентрація нітратів припадає саме на кавунову кірку, то, згідно з новими даними, найбільшу кількість хімікатів припадає саме на м’якоть цієї смугастої ягоди. Отже, вживання такого кавуна, навіть у мінімальних кількостях, може завдати непоправної шкоди здоров’ю.

Високий ризик розвитку онкологічного процесу обумовлений наступним – нітрати починають взаємодіяти з мікрофлорою шлунково-кишкового тракту, що, в свою чергу, провокує виділення токсинів. А ось вже токсини і можуть спровокувати розвиток ракового захворювання в організмі.

Звичайно ж, розглядати це як пряму схильність не варто, так як для утворення ракових клітин одних тільки токсинів в ШКТ мало. Виняток становить лише той випадок, коли їх концентрація буде високою, і такі отруєння будуть траплятися часто. Однак ризикувати не слід.

Кавун, безсумнівно, корисний для здоров’я. Але вживати цю ягоду краще тільки «домашнього» походження і по сезону. Логічно припустити, що ті кавуни, які з’являються на ринках на початку липня, не несуть в собі користі для здоров’я.