Китайські вчені змогли змінити гени

0
232

Група вчених з Шанхайського університету в рамках лабораторних досліджень провела досить цікавий експеримент, в результаті якого їм вдалося змінити ген людини, хворого онкологічним захворюванням.

В рамках практичного дослідження, пацієнту з онкологією був запроваджений модифікований ген. На даний момент учені спостерігають за розвитком процесу. Передбачається, що таким чином можна зупинити розвиток онкологічного процесу і зовсім виключити його розвиток у подальшому.

Науковці змогли витягти з крові хворого на онкологію імунні клітини. Після цього, за допомогою сучасної технології вчені просто «відключили» ген, який відповідає за кодування білка, який, в свою чергу, дозволяє розмножуватися раковим клітинам. Після цього, вже змінені клітини знову ввели в організм хворого.

Слід зазначити, що на даний момент учені не можуть дати якихось однозначних прогнозів щодо розвитку онкологічного процесу тощо. Згідно з їх думкою, для повного одужання пацієнта потрібно проведення не однієї такої ін’єкції. Тому, в планах науковців незабаром повторити процедуру введення модифікованих генів.

На цій стадії досліджень, вчені припускають, що хворому буде достатньо трьох таких маніпуляцій для того, щоб повністю позбутися раку. Проте слід брати до уваги і загальний анамнез хворого, стан імунної системи.

Згідно зі статистикою, онкологічні захворювання найбільш часто стають причиною летального результату, навіть якщо буде проводитися комплексне лікування. Також слід зазначити, що на цей момент в світі ще не винайшли препарат, який здатний вбивати ракові клітини і запобігати розвиток метастазування в подальшому.