Китайські вправи корисні для серця

0
224

Ви турбуєтеся про власний кров’яного тиску та рівень холестерину? Тай Чі або Цигун може допомогти. Ці та інші види традиційних китайських вправ підвищують здоров’я і благополуччя людей з серцево-судинними захворюваннями, високим артеріальним тиском або інсультами, говорить дослідження, опубліковане в журналі Американської Асоціації Серця.

Різні форми китайських вправ набувають популярності у всьому світі.

Одне з найбільш відомих напрямків – Тай-Чі, рекомендовано Гарвардським Медичним центром для будь-якої людини, будь-якого віку, для людей в інвалідному візку. Переваги включають в себе допомогу людям для підтримки міцності, гнучкості та рівноваги.

Виходячи з даних стародавніх китайських бойових мистецтв, Тай-Чі поєднує в собі ніжну фізичну активність з елементами медитації, усвідомлення тіла, образність і увагу до дихання.

«Ци» відноситься до енергетичну силу, яка, згідно китайської філософії, тече через тіло. Тай-Чі і Цигун направлено на розблокування та стимулювання потоку ци.

Деякі дослідження показали переваги для пацієнтів із серцево – судинними захворюваннями, які практикують цей тип вправ, особливо на кров’яний тиск і толерантність до фізичного навантаження. Тим не менше, ступінь поліпшення не була підтверджена.

Чень Пей-Цзе, доктор філософії, провідний автор дослідження і президент Шанхайського Університету Спорту в Китаї, і його команда розглянули 35 досліджень, у тому числі 2,249 учасників з 10 країн.

Дослідження, що проводяться в їх мета аналізі рандомізовані на групи в залежності від того, вони виконували традиційні китайські вправи, такі як тай-чі, Цигун або займалися іншими видами фізичних вправ або не змінили рівень активності.

Участь у китайських навчаннях знизило середній рівень систолічного артеріального тиску більше ніж на 9,12 мм ртутного стовпа і діастолічного артеріального тиску більш ніж на 5 мм рт. Невелике, але статистично значуще зниження відбулося для ліпопротеїнів низької щільності (LDL) – “поганого холестерину” і тригліцеридів.

Пацієнти повідомили , що більше задоволені якістю життя і відчувають більш низькі рівні депресії.

Традиційні китайські вправи володіють низьким рівнем ризику, зважаючи на простоту і плавності вправ, що може бути корисно в справі поліпшення якості життя у хворих не тільки з серцево-судинними захворюваннями.

Автори сподіваються дослідити вплив вправ на інші патології.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com