Китайці знайшли добровольця для внесення змін у його геном

0
202

Перший у світі експеримент щодо внесення корективів у гени людини пройде на добровольця, який хворий на рак. За повідомленням видання Bloomberg, дослідники з Західно-Китайської лікарні, яку очолює доктор Лю Ю, вже знайшли першого добровольця (всього їх планується десять). Планується, що хворого китайця таким чином вилікують від раку легенів.

За словами керівництва медзакладу, вони вже отримали схвалення етичного комітету згідно з проведення експерименту на людині. У пацієнта збираються взяти зразок ДНК. Станеться це за допомогою ультрасучасної методики генної інженерії, яка використовує комплекс Crispr-Cas9, який відповідає за активацію імунних клітин. Після проведених маніпуляцій змінений ДНК повернуть в організм хворого.

Комплекс Crispr-Cas9 вносить коригування в гени людини – фактично, як мікроскопічні ножиці, вирізає ділянка ДНК з непотрібною інформацією, а на його місце ставить виправлений елемент. У ході експерименту вчені хочуть видалити ген, який кодує білок PD-1. Цей білок експлуатується клітинами раку і обманює таким чином людську імунну систему. Після того, як «шкідливий» ділянка ДНК виріжуть, організм випробуваного повинен почати боротися з раком, підключивши імунну систему.

За словами вчених, якщо досвід буде безпечним і буде спостерігатися хоч якась ефективність, то препарат буде застосовуватися в широких колах. Якщо стан хворого буде сприятливим, до експерименту підключиться ще один доброволець. Ті, хто бере участь у досвіді, повинні бути носіями білків PD-1 та мати спеціальний біомаркер. Крім цього, вони повинні пройти 3-4 курсу протиракової терапії, за допомогою яких буде доведена їх недієвість. Єдиною проблемою вчені називають ймовірність мутацій в інших ділянках геному, які не редагувалися. Нагадаємо, раніше вчені з Китаю вже скористалися методикою редагування геному пшениці, ніж підвищили її стійкість до захворювань.

За матеріалами: www.bfm.ru