Кофеїн врятує від вікових недуг і запалення, показало дослідження

0
201

Співробітниками Стэндфордской Медичної школи було встановлено взаємозв’язок між віковими змінами, запальними процесами, патології з боку серцево-судинної системи і розпиванням напоїв з вмістом кофеїну.

Згідно з твердженням клініцистів, продукти розпаду нуклеїнових кислот, які циркулюють у крові, нерідко стають причиною запалень. Саме це вважається пусковим фактором для формування серцево-судинних патологій і впливає на високий процент смертності. Практично всі хвороби неінфекційного характеру, що виникають на тлі процесу старіння, тісно пов’язані з тривалим і уповільненим перебігом запального процесу. Подібне розлад медики не раз порівнювали зі злоякісними пухлинами, хворобою Альцгеймера, хвороби серця, а також остеоартритом і депресивним станом.

Новітні вивчення вказують на те, що кофеїн і його продукти розпаду можуть боротися з аналогічними речовинами нуклеїнових кислот. Була висунута теорія, що саме це впливає на те, що любителі кофеїну живуть довше.

Для того щоб дослідити вплив кофеїну фахівці вирішили вивчити кров. На першому етапі експерименту було проаналізовано кров людей молодий і літній вікової категорії. Виявилося, що метаболіти нуклеїнових кислот впливали на підвищення активності в генетичному кластері, що стало приводом до посилення утворення інтерлейкіну-1 бета.

Коли дрібним гризунам вводилися метаболіти, то у них зазначалося розвиток системного запального процесу та зростання показників артеріального тонусу. Крім цього, імунні клітини відкладалися в нирках мишей, що спровокувало зростання ниркового тонусу. Однак метаболіти кофеїну, що містяться в чаї і шоколаді, захищали від патологічного впливу метаболітів нуклеїнових кислот.