Компютерні ігри допоможуть запобігти слабоумство

0
238

До таких доволі несподіваних висновків прийшли австрійські вчені, які провели попередньо ряд теоретичних і практичних досліджень. На їх думку, можуть запобігти старече слабоумство деякі комп’ютерні ігри. Однак слід зазначити, що мова йде тільки про тих видах розваг, які передбачають розробку стратегій, планів і так далі. Іншими словами ті, в яких гравець повинен думати, як вчинити, щоб перейти на новий рівень.

За словами вчених, комп’ютерні ігри та інші розваги уповільнюють у літніх людей втрату когнітивних здібностей і істотно покращують настрій, що також позитивно позначається на здоров’ї. Згідно практичним дослідженням, вчені також зазначили, що ті пенсіонери, які грали в ігри хоча б по 30 хвилин в день, відмінно тренували мозок і практично не втрачали гостроту розуму.

Слід зазначити, що робота над цим проектом тривала більше 20 років. У проекті брали участь як повністю здорові літні люди, так і ті, хто перебували в зоні ризику розвитку захворювань нервової системи. Пенсіонерам було запропоновано грати в тетріс, але на ПК. Було відзначено, що значно швидше і точніше міркували ті, які грали в гру кожен день. Однак було відзначено і те, що люди, які мали схильність до хвороб або вже ним страждали, залишалися на колишньому рівні міркування.

Нагадаємо, що трохи раніше група вчених встановила, що підліткам комп’ютерні ігри допомагали справлятися зі шкільною програмою. Проте слід розуміти, що все має бути в міру. Вчені відзначають, що надмірне захоплення такого роду розвагами може мати кардинально зворотний ефект.