Контактна ультразвукова літотрипсія

4-27-2021

Метод контактної літотрипсії нирок відноситься до нових сучасних ендоскопічних способів дроблення каменів. Хочемо порекомендувати почитати про процедуру https://dopomoga-plus.com/category/services/urologiya/operativnaya-urologiya/litotripsiya/ на сайті. У сечовий міхур вводиться спеціальний ендоскоп (тонкий) і проводиться далі через сечовід в балію нирки. Така процедура дроблення каменів проходить під контролем і дозволяє видалити камені за одну процедуру. Відсутня порушення шкірних покривів, тому даний метод є мінімально інвазивним. Контактна літотрипсія в свою чергу підрозділяється на ультразвукову, лазерну літотрипсію нирок і пневматичну.

Ультразвукова літотрипсія нирок проводиться з повним дробленням каменів на маленькі фрагменти (1 мм і менше) і потім відбувається їх виведення шляхом аспірації. При такій процедурі можуть дробитися тільки камені, які мають низьку щільність. Камені високої або середньої щільності залишаться в колишньому стані.

Пневматична літотрипсія діє на камені подібно удару молотка. Пара наведених імпульсів надає швидкий руйнівний ефект на камені і дробить їх на дрібні частинки, які потім витягуються спеціальними щипцями або ендоскопічними петлями. Даний метод не можна застосовувати для руйнування каменів в нирках і для видалення дуже щільних каменів.

Лазерна літотрипсія є самим універсальним методом в лікуванні сечокам’яної хвороби. За допомогою лазера дробляться будь-які камені до стану пилу незалежно від місця їх знаходження. Завдяки сучасним ендоскопів можна дробити камені навіть в чашково-мискової системі нирки. Процедура проходить під візуальним контролем.

У нашому центрі освоєно і успішно практикується лазерне дроблення каменів в сечовому міхурі і сечоводі (не в нирці!) за допомогою німецького ендоскопічного обладнання karl storz і лазера dornie medilas h20. Це дозволяє максимально ефективно і швидко позбутися від сечових каменів.

Метод контактної літотрипсії допомагає роздрібнити камені також і в будь-яких відділах сечоводу, і при цьому відбувається мінімальне пошкодження навколишніх тканин.