Контактні лінзи можуть стати причиною втрати зору

0
223

Вчені з Австралійського центру з контролю і профілактики захворювань з’ясували, що контактні лінзи, спочатку спрямовані на поліпшення зору, можуть стати причиною зниження його гостроти, аж до повної сліпоти. Таке твердження обумовлюється тим, що останнім часом у пацієнтів, які використовують такі офтальмологічні засоби, в очах нерідко виявляється мікроорганізм, що сприяє розвитку згубною для органів зору інфекції.

Фахівці цього центру представили громадськості кілька історій пацієнтів, які в результаті носіння контактних лінз позбавлялися зору на одному або обох очах. Як було встановлено, з-за їх використання в органи зору проникає специфічний мікроскопічний паразит, який називається Acanthamoeba. З-за негативного впливу такого мікроорганізму у хворих розвивається акантамебный кератит, який в наслідок викликає патологічний інфекційний процес.

Також стало відомо, що подібний паразит живе і розмножується в спеціальної рідини, необхідної для зберігання контактних лінз – саме звідти він потрапляє в органи зору. Після проникнення мікроб руйнує рогівку, на тлі чого людина відчуває біль різного ступеня вираженості, а також спостерігається почервоніння ока і помутніння зору. Крім цього, у потерпілого виникає відчуття присутності в оці стороннього предмета, який час від часу рухається.

Примітно те, що найкращим способом виявлення паразита є вкрай неприємна процедура, а саме паркан зіскрібка з рогівки ока. Однак є ще один метод виявлення мікроба – огляд ока за допомогою мікроскопа, але таким шляхом з’ясувати його наявність можна лише при великих розмірах Acanthamoeba.

Якщо вчасно не почати терапію інфекції, то це загрожує появою не тільки сильного больового синдрому, але і повною втратою зору. Для того щоб не сталося зараження пацієнтам необхідно суворо дотримуватися рекомендацій офтальмолога щодо використання та зберігання контактних лінз, а також регулярно проходити огляд у лікаря.