«Круті хлопці» менш чесні з лікарями

0
277

Чому чоловіки вмирають раніше, ніж жінки? Таким питанням задалася Діана Санчес, професор психології з Університету Рутгерса в Нью-Джерсі. Чоловіки можуть чекати смерті на 5 років раніше, ніж жінки, і фізіологічні відмінності не пояснюють цю різницю.

Може бути, що чоловіки менш схильні йти до лікаря?

У 2014 році Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC) заявили, що середня тривалість життя в США досяг рекордного рівня. Тим не менш, чоловіча тривалість життя складала всього 76,4 років, що на 4,8 років менше, ніж тривалість життя жінок, яка була рівною 81,2 років.

Санчес і аспірантка Мері Химмельштейн провели дослідження існування такої невідповідності між станом здоров’я жінок і чоловіків. Вони публікують свої останні дослідження в журналі «Профілактична медицина».

До дослідження було залучено близько 250 учасників для заповнення онлайн-анкети; вона оцінює думка про мужність і «атрибути» чоловіків і жінок. В анкету також включені питання переваги лікаря.

Результати показали, що чоловіки, які мали традиційні переконання про мужність, з більшою ймовірністю, відклали справу з медичними проблемами, порівняно з жінками або чоловіками з менш традиційними переконаннями.

Традиційні чоловічі переконання включають те, що чоловіки повинні бути стійкими, сміливими, впевненими в собі і стриманими у вираженні емоцій.

В іншій частині дослідження вчені набрали 250 чоловіків магістрантів у великому державному університеті, які також заповнили подібні анкети.

Потім команда протестувала студентів-медиків чоловічої і жіночої статі. Мало того, що тестування групи проходило в клінічних оглядових кабінетах, але і досліджують носили білі халати.

Санчес і Химмельштейн виявили, більш високі значення за шкалою мужності, впливають на вибір лікаря чоловічої статі.

Цікаво, що чоловіки, які обрали чоловіків лікарів, були менш схильні бути відкритими з цим лікарем з приводу їх проблем зі здоров’ям.

Все тому, що вони не хочуть, показати слабкість або залежність іншій людині, в тому числі лікаря чоловічої статі. Люди, які обрали жінок-лікарів, швидше за все, були чесним з ними, так як вони не втрачають статус мужності, обговорюючи проблеми з лікарем жіночої статі.

Чоловіки мають культурний стереотип, який диктує, що вони повинні бути сміливими і стійкими. Навпаки, у жінок немає такого стереотипу, який скаже: щоб бути справжніми жінками, вони не повинні багато скаржитися на здоров’я.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com