Куріння марихуани чинить негативний вплив на зір

0
269

Група вчених з Франції встановила, що споживання марихуани може чинити негативний вплив на зір людини. Обумовлено це тим, що речовини, які містяться в цій траві, змінюють функцію гангліонарних клітин, які й утворюють зоровий нерв. Такі висновки вчені вже оголосили офіційно і опублікували у місцевих наукових виданнях.

Для того щоб підтвердити ці теоретичні припущення, фахівці використовували метод электроретинографии. За допомогою даного інструментального дослідження можна реєструвати всі біопотенціали, які виникають при світловому подразненні. Найбільш оптимальним маркером активності, в даному випадку, є активність гангліонарних клітин.

У практичній частині наукової роботи взяли участь 52 волонтери, половина з яких регулярно викурювала енну кількість марихуани. Так, було з’ясовано, що у курців істотно збільшується період досягнення максимального показника активності гангліонарних клітин. У середньому, показники зросли на 9,7 мілісекунд. Отже, в результаті таких етіологічних факторів істотно сповільнюється передача зорового сигналу в кору головного мозку, що і призводить до порушення зору.

Вчені відзначають, що такі результати дослідження можуть мати важливе значення для медицини в цілому. Слід зазначити, що деякі препарати містять у собі екстракт цієї рослини, тому, не виключено, що в якості побічного ефекту може спостерігатися погіршення зору. Крім цього, вчені припускають, що марихуана може надавати токсичну дію на нервову систему людини, що, в свою чергу, може призвести до розвитку супутніх патологій. Роботи в даному напрямку ще ведуться, ученим належить з’ясувати, які системи організму дана речовина також чинить негативний вплив.