Куріння може спровокувати хворобу Альцгеймера

0
251

Вчені провели ряд наукових робіт, в яких вивчали зміни в роботі головного мозку курця. Так, було встановлено, що куріння може спровокувати розвиток хвороби Альцгеймера. Само собою зрозуміло, що основним фактором розвитку захворювання споживання нікотину не стане, проте, прискорити даний патологічний процес цілком може.

В дослідженнях американських вчених брали участь більше 10 000 чоловік. Наукові роботи в цьому напрямку тривали більше 10 років. Практично у всіх курців зі стажем спостерігалося розвиток прогресуючої деменції. Іншими словами, в корі головного мозку відбувалися дегенеративні зміни, при яких спостерігалося різке зниження якості пам’яті та порушення інших функцій нервової системи, погіршення роботи головного мозку. Саме такі симптоми і проявляються при розвитку даного нейродегенератівного захворювання.

Слід зазначити і те, що етіологія Альцгеймера недостатньо добре вивчена. На думку більшості вчених, ця недуга носить генетичний характер. Розвиток патологічного процесу відбувається після мутації, яка, в свою чергу, призводить до синтезу певного білка. Проблема полягає в тому, що, вченим поки не вдалося з’ясувати, який саме білок піддається патологічних змін.

На даний момент вчені прийшли до однозначного висновку – куріння може стати причиною розвитку хвороби Альцгеймера, але точно прискорює цей процес у людей, які мають схильність до цього недугу.

У зв’язку з цим, вчені настійно рекомендує відмовитися від нікотину або хоча б звести до мінімуму споживання сигарет. Слід пам’ятати, що куріння може викликати й інші небезпечні захворювання, у тому числі й онкологічні.