Куріння може ускладнити лікування раку молочної залози

0
209

Ми знаємо, що люди, які курять, наражають своє здоров’я більшим ризикам. Тепер нове дослідження, проведене в Університеті Лунда у Швеції, показує, що загальне лікування раку молочної залози менш ефективно у пацієнтів, які курять.

Результати дослідження опубліковані в Британському Журналі Раку.

Курці, які лікувалися інгібіторами ароматази, мали в три рази більш високий ризик рецидиву раку молочної залози в порівнянні з некурящими пацієнтами, які отримували таке ж лікування. Дослідження також показало, що курці виявляли підвищений ризик смерті від раку грудей або від інших хвороб, протягом проміжку часу, в рамках якого проводилося дослідження. Про це повідомила доцент Хелена Жернстрем, яка є головною поточного дослідження.

Вчені вивчили 1,016 пацієнтів в південній Швеції, у яких був діагностований рак молочної залози в період між 2002 і 2012 роками.

Коли їх готували для хірургічного лікування, їх запитували, чи були вони курцями або некурящими. Приблизно одна з п’яти жінок заявила, що вона була або регулярним курцем або «соціальним курцем». Наслідки куріння були проаналізовані в залежності від того, який тип лікування раку молочної залози пацієнти одержували після операції.

Дослідження ясно показує, що жінки у віці старше 50 років, які лікувалися інгібіторами ароматази, страждають від куріння. Це лікування спрямоване проти раку молочної залози, запобігає генерацію естрогену в жировій тканині, і тим самим знижує ризик рецидиву у жінок з естроген-сприйнятливим рак молочної залози.

Лікування за допомогою інгібіторів ароматази працювало значно краще у некурящих пацієнтів. Тим не менш, бачили мало або взагалі ніякої різниці між курцями і некурцями серед пацієнтів, які отримували препарат тамоксифен, променеву терапію або хіміотерапію.

Необхідні додаткові дослідження, але результати мають велике значення, так як багато пацієнтів з раком молочної залози отримують це лікування.

Один з висновків, який здивував дослідників, полягав у тому, що дуже мало пацієнтів кинули курити під час лікування, незважаючи на інформацію про важливість цього. Із загального числа 206 курців, лише десять відсотків кинули палити протягом першого року після операції. Кількість настільки мало, що дослідники не змогли вивчити питання про те, як відмова від куріння під час лікування вплине на ефективність лікування.

Пацієнти, які курять потребують більшої підтримки, щоб зуміти кинути палити.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com