Куріння шкодить здоровю ваших вихованців

0
242

Якщо ви прийняли рішення новому році кинути палити, то у дослідників є для Вас додатковий стимул: позбувшись від згубної звички Ви, крім іншого, принесете користь здоров’ю Вашого вихованця, а також власним.

Куріння є провідною причиною яких можна уникнути хвороб і смертей в США, на які припадає кожна п’ята смерть щорічно.

За даними CDC, куріння викликає близько 90% всіх смертей від раку легенів у чоловіків і жінок, а також є фактором ризику розвитку серцево-судинних захворювань, інсульту і багатьох інших хвороб.

Проте не тільки самі курці піддаються ризику: з 1964 року, близько 2,5 млн некурців у США померли від вторинного впливу тютюнового диму.

Маючи це на увазі, не дивно, що з тваринами, які живуть у сім’ях курця, піддаються великому ризику погіршення здоров’я.

Попереднє дослідження, проведене в Університеті Глазго у Великобританії, показало, що собаки, які живуть у курців, вдихають велика кількість тютюнового диму.

Для цілей поточного дослідження, команда вирішила продовжити дослідження наслідків впливу тютюнового диму на здоров’я кішок і собак.

Професор Кноттенбельт і колеги проаналізували рівні нікотину в хутрі тварин і проаналізували, як ці рівні пов’язані з проблемами зі здоров’ям. Також, вони оцінили яєчка собак після кастрації з метою виявлення будь-яких ознак пошкодження клітин.

Порівняно з тваринами, що живуть у некурящих сім’ях, дослідники виявили, що ті, хто живе у курців, знаходиться в більшій небезпеці пошкодження клітин, а також деяких видів раку і ожиріння.

Кішки піддаються найбільшому ризику, тому що вони ковтають більше диму, ніж собаки, незалежно від того, чи мають вони доступ до вулиці. Це, ймовірно, пов’язано з більш ретельної гігієною серед кішок.

При аналізі яєчок, дослідники ідентифікували ген, який вказує на пошкодження клітин, яке пов’язане з деякими видами раку. Собаки у кращих сім’ях були схильні до ожиріння.

Ризики для тварин виявилися нижчими, коли люди курили за межами приміщень. З скороченням кількості викурюваних сигарет шкоди для вихованців зменшився незначно. Оптимальним варіантів для них є повна відмова господарів від куріння.

Команда передбачає, що домашні тварини знаходяться в більшій небезпеці виникнення проблем зі здоров’ям-за впливу диму, ніж діти в таких сім’ях. Мабуть з причини низького росту і вдихання диму, який осідає на килимах і різних предметах.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com