Куркума врятує від раку мозку

0
222

Американські вчені з Університету Центральної Флориди провели ряд досліджень і встановили, що куркуму можна ефективно використовувати як засіб проти ракових клітин. Проте наголошується, що тільки відносно пухлин головного мозку, а саме нейробластоми.

Слід зазначити, що нейробластома це злоякісне новоутворення симпатичної нервової системи, яке досить стійко до лікарських препаратів. Повний текст дослідження опубліковано в науковому журналі Nanoscale.

Згідно з проведеним фахівцями науковому пошуку, позитивний ефект від такої приправи полягає в її складі, а саме в компоненті куркумін, який, власне, і додає їй характерний жовто-помаранчевий колір. Саме цей компонент здатний ефективно видаляти ракові клітини і гальмувати розвиток онкологічного процесу.

Проведені тестування показали, що куркумін ефективно бореться з раковими клітинами тільки в складі наночастинок. Так, було встановлено, що новий засіб для лікування цього небезпечного захворювання призводить до того, що життєздатність ракових клітин знижується в два рази. Крім цього, в процесі не беруть участь здорові клітини. На них дія препарату не поширюється.

На даний момент передбачається провести клінічні випробування вже на тварин. Говорити про широке застосування нового препарату можна буде тільки за підсумками цього етапу робіт.

У будь-якому випадку, нова речовина вже показало себе з позитивної сторони в плані лікування такого небезпечної недуги, тому є всі підстави вважати, що через декілька років лікування нейробластоми буде можливо медикаментозно.

В даний час не існує ефективних препаратів проти даного виду онкології. Навіть за умови своєчасно проведеної операції висока ймовірність рецидиву і практично завжди настають ускладнення.