Курячі яйця допоможуть запобігти інсульту

0
172

Дослідження в цій області проводилися з 1982 року. За цей час вчені провели кілька практичних дослідів, які попередньо були підтверджені теоретичною базою. В результаті досліджень було з’ясовано, що споживання тільки одного курячого яйця в день може істотно знизити ризик розвитку інсульту. Проте вчені відзначили, що розвиток ішемічної хвороби споживання такого продукту ніяк не впливає.

У масштабних дослідженнях брали участь більше сотні тисяч осіб. Щодня людям давали з’їдати по одному курячому яйцю у відвареному вигляді. Через кілька місяців було проведено повне медичне обстеження учасників. Так, вчені встановили, що споживання даного продукту на ішемічну хворобу серця ніяк не впливає, а ось ризик розвитку інсульту знизився на 12%.

Слід зазначити і те, вчені ще не до кінця з’ясували, чому саме цей продукт надає таку дію на серцево-судинну систему людини. Однак науковці припускають, що, так як яйця багаті на білок, це сприяє нормалізації кров’яного тиску, що, в свою чергу, запобігає ризику розвитку інсульту. Однак чому з цієї ж причини продукт не впливає на ішемічну хворобу серця, поки не зрозуміло.

На даний момент інсульт посідає п’яте місце серед хвороб, які найчастіше призводять до летального результату. Статистика взята тільки з США, але і в інших країнах становище не набагато краще. Також, медики відзначають, що у 20% смерть настає тому, що своєчасно не надається перша медична допомога. У зв’язку з цим, клініцисти рекомендують систематично проходити обстеження, а при перших же симптомах викликати невідкладну медичну допомогу.