Лаванда володіє реальним терапевтичним ефектом

0
196

Як відомо, лаванду активно застосовують в ароматерапії, і до теперішнього часу вважалося, що така рослина не може виступати в якості окремо взятої терапевтичного засобу. Проте група вчених з Вашингтона довела, що вона володіє самим що ні на є реальним лікувальним ефектом.

Співробітниками одного з Медичних коледжів вдалося з’ясувати, що таке рослина здатна пригнічувати тривожність у пацієнтів, яким належить хірургічна операція. Таку інформацію підтвердив експеримент, проведений за участю хірургічних хворих відділення отоларингології.

Високий рівень тривожності, який спостерігається у людей перед втручанням призводить до того, що клініцисти змушені застосовувати більшу кількість анестетиків, а також інших засобів наркозу на одного пацієнта. Більш того, збільшується тривалість перебування хворого в медичному закладі, а також знижується здатність імунної системи боротися з інфекційними недугами.

Подібне позитивне властивість лаванди було протестовано на 100 пацієнтах одній з лікарень Вашингтона. Всіх добровольців розділили на кілька груп – перша пройшла сеанс ароматерапії безпосередньо перед операцією, а друга – була контрольною, тобто по відношенню до неї застосовувалися стандартні заспокійливі речовини.

Стало відомо, що обидва способи знизити рівень тривожності показали позитивний результат, оскільки особи з обох груп повідомили про практично повну відсутність тривоги перед виїздом на хірургічне втручання. Однак ароматерапія з лавандою відзначилася більшим ступенем безпеки для людського організму і простотою.

Враховуючи такі фактори, а також те, що ароматерапія приносить економічну ефективність для клініки, медичні працівники зі всього світу повинні поступово впроваджувати таку методику для розв’язання загальної проблеми, пов’язаної з тривожністю у пацієнтів.