Лікарі розповіли про важливість апендикса для роботи імунітету

0
246

Досить довгий час було прийнято вважати невеликий за розмірами придаток сліпої кишки не найважливішою частиною людського організму, після видалення якого в його функціонуванні нічого не змінюється. Про нього згадують лише в тих випадках, коли виявляються ознаки апендикса, що вимагає негайного хірургічного втручання. Однак, з урахуванням останніх вивчень, апендикс відіграє не останню роль у людському організмі.

До такого висновку прийшли вчені після дослідження еволюції апендикса у людини, а також використання інформації про особливості ШКТ у більше ніж 500 типів ссавців.

Було з’ясовано, що у різних видів такої придаток незалежно розвивався більше ніж 30 разів і практично не зникав після своєї першої появи. Крім цього, встановлено, що апендикс тісно пов’язаний з великою концентрацією таких тканин, як лімфоїдні, що знаходяться в сліпій кишці, з якою з’єднується товста і худа кишка.

На тлі таких відкриттів було сформульовано припущення про те, що апендикс дуже важливий для функціонування імунітету, в якості додаткової складової його захисту. Це обумовлюється тим, що в подібному придатку можуть зберігатися деякі бактерії, що приносять користь організму. По суті, апендикс виконує роль своєрідного «дому» для корисних кишкових бактерій, які будуть в ньому дозрівати. З цього випливає, що він є важливою частиною більш широкого комплексу.

Таким чином, апендикс варто особливо берегти, оскільки він безпосередньо впливає на силу імунітету. Ті корисні бактерії, які були втрачені з-за якого-небудь патологічного процесу в ШКТ будуть відновлюватися саме з цього придатка. Якщо ж з ним що-небудь трапиться, то імунітет людини значно ослабне і підтримувати його доведеться іншими способами.