Ліки від епілепсії допоможе побороти карликовість

0
233

Зовсім нещодавно група вчених з Університету Манчестера зробили неймовірне відкриття – медикаменти, спрямовані на усунення епілепсії та подібних патологічних процесів, ефективні в боротьбі з карликовістю. Суть позитивного властивості полягає в тому, що ліки покращує ріст кісток, який був уповільнений через протікання одного з типів подібного недуги.

Метафизарная хондродисплазия Шмідта являє собою різновид карликовості, в основі якої лежить мутація колагенів Х, які беруть участь у диференціації клітин та росту кісток.

Подібна патологія може призвести до скелетної дисплазії – на тлі її протікання люди володіють низьким зростанням і непропорційними кінцівками. До того часу, поки не було здійснено новітнє відкриття, не існувало дієвих способів терапії такого стану.

Позитивний ефект від лікарського засобу, використовуваного в терапії епілепсії та деяких інших недуг, наприклад, біполярного розладу, вдалося виявити за допомогою експерименту, проведеного над лабораторними дрібними гризунами. Зокрема мова йде про таку речовину, як карбамазепін.

В рамках наукового дослідження дослідники вводили тваринам вищезазначений препарат протягом тритижневого строку. Після цього вдалося з’ясувати, що швидкість росту кісток у мишей, які не отримували ліки ніяк не змінилася, а ті гризуни, які піддавалися ін’єкцій цієї речовини показали значні темпи зростання.

Більш того, завдяки введенню карбамазепіну в кілька разів менше проявлявся такий ознака недуги, як дисплазія кульшового суглоба. Успіх дослідження вчені обумовлюють тим, що подібний медикамент знижує концентрацію мутованих колагенів Х.

Фахівці також вказують на те, що карбамазепін може бути корисним у лікуванні будь-яких патологій, для яких характерно скупчення мутантного білка. Крім вищеописаних достоїнств препарату він також відрізняється своєю невисокою вартістю. Найближчим часом вчені хочуть здійснити дослідження за участю людей.