Лікування депресії може знизити ризик серцевих захворювань

0
240

Серцево-судинні захворювання і депресія є серйозними і поширеними станами. Накопичується все більше даних про те, що вони пов’язані між собою. Депресія, як було показано, збільшує ймовірність розвитку серцевих захворювань в подальшому житті. Нове дослідження дивиться в глибину цих взаємозв’язків.

За оцінками, 6,7% дорослих американців страждали одним або кількома депресивними епізодами в 2014 році. Крім того, кожна четверта смерть у США пояснюється тією або іншою формою хвороби серця.

Після серцевого нападу або інфаркту, деякі люди, які ніколи не мали проблем з депресією можуть опинитися під її впливом. І навпаки, люди, які страждають від депресії, більш схильні до розвитку проблем з серцем, в подальшому житті.

Нове дослідження, проведене в Центрі серця в Солт-Лейк-Сіті, Юта, досліджує ці відносини далі.

Дослідник Хайді Мей хотів вивчити питання про те, як лікування депресії знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Для досягнення цілей, вчені проаналізували дані з реєстру депресії Healthcare, який містить інформацію більш ніж 100000 пацієнтів. Ця вихідна інформація виявилася вельми істотною для успіху дослідження.

З бази даних, команда використовувала дані 7550 пацієнтів, які заповнили, принаймні, два запитальника з депресії протягом 2-х років. Після, досліджувані були розділені на чотири групи, які: ніколи не відзначали депресії, більше не пригнічені, залишалися пригніченими і впали в депресію.

Результати показали, що люди, які більше не були в депресії мали схожі показники серцево-судинних захворювань, як ті, хто ніколи не був у депресії (4,6% та 4,8%, відповідно). Тим не менш, у групі осіб, які стали подавленими під час дослідження або залишалися в депресії, темпи хвороби серця були вище (6% і 6,4%, відповідно).

Іншими словами, лікування депресії призводить до зниження рівня серцево-судинного ризику, який був приблизно еквівалентний у тих, хто не мав депресії.

Дослідження показує, що швидке, ефективне лікування депресії, як видається, зменшує ризик поганого здоров’я серця.

Результати представлені на науковій сесії Американського Коледжу Кардіології.

Вчені сподіваються на продовження досліджень у цій області. Результати даного дослідження показові, але повні клінічні випробування будуть необхідні, щоб дослідити взаємозв’язки депресії і хвороби серця далі.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com