Лікування сепсису захистом кровоносних судин виглядає багатообіцяюче

0
198

Тільки неспецифічне лікування, в даний час доступно для сепсису, який також згадується як зараження крові. Це вкрай небезпечний стан для життя, яке зачіпає 19 мільйонів чоловік у всьому світі щорічно. Тепер, нове дослідження показує, що захист кровоносних судин від пошкоджень, викликаних сепсисом, може бути способом успішного лікування стану, який представляє собою серйозну проблему у відділенні інтенсивної терапії.

В Science Translational Medicine, дослідники з Південної Кореї описують як їх підхід, який націлений на судинну реакцію організму, на відміну від самої інфекції або відповідь організму на запалення, припинив сепсис у мишей.

Лікування використовує нетрадиційне антитіло, яке перетворює зазвичай шкідливий білок в захисний.

Сепсис є серйозним захворюванням, яке в кінцевому підсумку пошкоджує органи тіла, позбавляючи їх поживних речовин і кисню. У гіршому випадку, пацієнти помирають від септичного шоку та недостатності багатьох органів – легенів, нирок і печінки.

Сепсис виникає не сам по собі, а є наслідком інших захворювань, таких як інфекції сечових шляхів, шкіри, легенів, черевної порожнини. Інвазивні медичні процедури, можуть випадково ввести бактерії в кровотік і викликати сепсис.

Коли імунна система занадто гостро реагує і атакує чужорідне тіло, кровоносні судини стають слабкими і нещільними. Це призводить до загрозливих для життя наслідків, починаючи від важкого запалення і пошкодження органів, до набряку легких і смерті.

Один з авторів дослідження, доктор Сеунг Юнь, з Інституту фундаментальних наук, Південна Корея, каже, що мета лікування полягає у зміцненні кровоносних судин, щоб тіло мало стабільне середовище для боротьби з інфекцією, що запобігає подальше пошкодження.

Метод фокусується на активує білок рецептора Tie-2, який знаходиться на поверхні клітин у підкладці кровоносних судин. Він допомагає запобігти запалення і проникність.

Команда використовувала антитіло під назвою ABTAA, яке діє, одночасно блокуючи ANG2 і активацію Tie-2.

ABTAA перетворює зазвичай шкідливий ANG2 білковий комплекс, який підвищує захисний ефект.

У мишачих моделях, лікування сепсису з ABTAA збільшувало виживаність більше, ніж звичайні ANG2 блокатори. ABTAA з антибіотиками додатково підвищує виживаність.

Нові антитіла можуть бути використані як частина лікування не тільки сепсису, але і ряду інших захворювань.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com