Лікувати періодонтит можна за допомогою чорниці

0
263

Так як періодонтит це запальне захворювання, то для його усунення використовують антибіотики і протизапальні препарати, які, так чи інакше, негативно впливають на здоров’я людини.

Центр з контролю і профілактики захворювань в США встановив, що даними стоматологічним захворюванням страждає кожен другий житель Америки старше 30-ти років. Слід зазначити і те, що дане захворювання, якщо не почати лікувати його своєчасно, може призвести до повної втрати зуба.

До цього часу як таких методів профілактики, проти даного захворювання, розроблено не було. Тепер же, згідно з останніми дослідженнями, чорниця може замінити (частково) препарати для лікування цієї недуги і виступає найбільш дієвим методом профілактики. Проте наголошується, що найбільш корисним є саме екстракт ягід.

Діючою речовиною в даному випадку є поліфенол. У ході наукових досліджень було встановлено, що саме ця речовина ефективно бореться з бактеріями, які провокують запальний процес. Крім цього, вчені встановили, що поліфенол ефективний і проти інших харчових патогенних організмів, а отже, його можна розглядати і як профілактичний засіб від інших запальних недуг.

Новий препарат, який був розроблений на основі ягід, вже пройшов частково клінічні випробування. На цей момент вчені працюють над розробкою спеціального пристрою, який буде повільно вивільняти екстракт чорниці для подальшого захисту ротової порожнини пацієнта після глибокої стоматологічної чистки.

На даний момент, говорити про те, коли саме такий препарат з’явиться в широкому застосуванні, складно. Але в якості профілактики вже можна включити в свій раціон ці ягоди, якщо немає інших клінічних протипоказань.