Любиш перець чилі – будеш жити довго

0
193

Ті, хто любить перець чилі, знижують ризик померти рано на 14%. До такого висновку прийшли вчені з Піднебесної. Вони встановили, що введення в раціон гострих приправ, особливо чилі, здатне захистити людину від ризику померти передчасно.

Також подібна їжа є надійною перешкодою від таких серйозних захворювань, як:

  • рак;
  • ішемічна хвороба серця;
  • ГРВІ.

Дослідники, що представляють китайську Академію медичних наук, піддали ретельному аналізу дані про раціон і стан здоров’я громадян із різних областей Китаю. Вік обстежуваних від 30 до 80 років. Загальна кількість учасників експерименту становило величезну цифру майже 500 000 людей. У середньому за кожним учасником дослідження спостерігали понад 7 років.

Вчені виявили таку закономірність. Ті, хто регулярно в тижневий раціон включав гостру їжу (від 4 до 7 разів) знижували ризик померти передчасно на 14%, по відношенню до тим жителям Піднебесної, які рідко вживають страви з перцем. Ті громадяни, які їли приправи 1-2 рази в тиждень, захищали себе від передчасної смерті на 10%. Також було виявлено, що любителі приправ рідше захворюють раком, ішемічною хворобою серця та захворюваннями органів дихання.

Найчастіше учасники експерименту були помічені за вживанням перцю чилі, як свіжого, так і сушеного. Слід зауважити, що у любителів свіжого чилі попутно знижувався ризик померти від діабету. Вчені не задавалися метою встановити біологічний механізм, який лежить в основі захисного ефекту гострої їжі. Є припущення, що всьому причиною біологічно активні речовини, яких предостатньо знаходиться в гострих приправах.