Любов до спорту закладається ще до народження

0
192

Деякі люди дуже люблять заняття спортом, інші ж повинні змушувати себе, виявляючи велике зусилля волі.

Нове дослідження на мишах дозволяє припустити, що наш досвід в утробі матері, впливає на нашу фізичну активність у послеутробном періоді життя. Потомство вагітних мишей, які були фізично активними під час вагітності, з’явилося в підвищеній активності нащадків упродовж усього їх життя.

Дослідження під керівництвом професора Роберта Ватерланда з дитячої лікарні Техасу, опубліковано у виданні «The FASEB Journal».

Досліджуючи епідемію ожиріння, що відбувається в США, вчені знаходять способи заохочення людей, щоб підтримувати їх фізично активними; саме цей фактор має важливі наслідки для громадського здоров’я.

В даний час в США, більш ніж одна третина дорослого населення страждають ожирінням. Серед дітей і підлітків від 2-19 років, 17% страждають ожирінням, піддаючи себе ризику серцевих захворювань, інсульту, діабету 2 типу і деяких видів раку.

Попередні дослідження показали, що вагітні жінки, які фізично активні, мають більше шансів народити фізично активних дітей, які будуть любити фізичні вправи. Ці результати, однак, можуть бути пов’язані з впливом матерів дітей після народження. Крім того, матері могли мати генетичну схильність до високої фізичної активності і передати її дітям.

Для того щоб провести своє дослідження, вчені використовували самок мишей, їх розділили на дві окремі групи. Одна група мала доступ до ходових коліс до і під час вагітності, а інша група не мала доступу.

Дослідники спостерігали, що миші з першої групи пробігали від 10 до 3 км в день, в залежності від прогресування вагітності.

Результати показали, що мишенята, народжені матерями, які були фізично активні під час вагітності, були на 50% активніше, порівняно з потомством матерів, з другої групи. Така фізична активність тривала в більш пізньому дорослому віці.

Результати пропонують дуже позитивний сигнал. Якщо вагітні жінки будуть знати, що фізичні вправи хороші не тільки для них, але і можуть запропонувати переваги протягом усього життя для своїх дітей, то вони будуть більш мотивовані, щоб більше рухатися.

Хоча дослідження було проведено на мишах, кілька людських досліджень повідомили, що результати узгоджуються з поточними.

Результати ясно показують, що навколишнє середовище може грати важливу роль в процесі розвитку плоду.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com