Люди середнього віку перемагають у війні з деменцією

0
208

Недавнє дослідження, проведене в Кембриджському університеті, показало, що передбачена в 90-х роках минулого століття «епідемія недоумства» так і не настала. Сталося це завдяки тому, що нинішнє покоління людей середнього віку радикально змінила свої звички і стало більш відповідально ставитися до свого здоров’я, зокрема, менше палити і більш правильно харчуватися.

Вчені прогнозували, що кількість хворих на слабоумство досягне до 2011 року 884 тисяч чоловік, але реальне число хворих до цього часу становила 670 тисяч. Незважаючи на прогнози експертів, що 8.3% людей старше 65 років буде діагностовано деменція, фактично на сьогодні таких 6.5% – стільки ж, скільки було в 90-х роках.

Експерти з Кембріджського університету вважають, що попередні прогнози ґрунтувалися на помилкових посилках. Як заявив професор Carol Brayne з Cambridge Institute of Public Health: «Застарілі дослідження, що пророкували швидке настання «епідемії недоумства», втратили на сьогодні свою актуальність, оскільки не враховували такі фактори, як зміна тривалості життя, поліпшення системи охорони здоров’я, формування здорового стилю життя. Наші нинішні дані свідчать про відносно оптимістичної картини на майбутнє».

Дослідники вважають, що основний внесок в уповільнення темпів розвитку деменції внесла поява класу людей, що стежать за своїм здоров’ям: займаються спортом, не палять і правильно харчуються. Це зайвий раз доводить, що відносно прості зміни в житті суспільства можуть радикально зменшити існуючі ризики.

У той же час доктор Tara Spires-Jones з університету Единбурга вважає: «Кількість людей, тих, кому за 85 і хто перебуває в групі максимального ризику розвитку захворювання, постійно збільшується. Відповідно, зростатиме і кількість хворих на деменцію. Необхідно проведення додаткових робіт по вивченню, профілактики та лікування недоумства».

Результати дослідження були опубліковані в журналі Lancet Neurology.

За матеріалами: www.telegraph.co.uk
Автор: Євген Смирнов