Люди їдять більше, якщо вони не чують власного жування

0
237

Заглушаючи звуки власного прийому їжі, наприклад, слухаючи музику або увімкнувши телевізор можна з’їсти більше, ніж належить. Про це свідчить нове дослідження, опубліковане в журналі Food Quality and Preference.

Хоча звуки приготування їжі, такі як жарящийся бекон або приготування поп-корну можуть привести до вироблення слини, дослідники виявили, що жування, плямкання і хрускіт – звуки їжі сприяють більш швидкому насиченню.

Попередні дослідження підрахували смак, текстуру, розмір їжі і вибір продуктів харчування для сенсорних сигналів, які впливають на ситість, або почуття задоволення їжею.

Однією з цілей дослідження харчових продуктів в останні роки є збереження смаку і текстури, обмежуючи при цьому рівні енергії, що приводить до появи цілого ряду харчових продуктів з низьким вмістом жиру і низьким вмістом цукру.

Але слухові властивості були названі “забутим смаковим відчуттям”. Забутим, але як і раніше важливим. Зрештою, що таке морква, якщо вона не хрумтить, або сода, якщо вона не шипить?

З 140 експертів щодо продуктів харчування, опитаних в 2015 році, 27% вважали звук їжі або істотним важливим.

Дослідники з Університету Брігама Янга (BYU) і Університету штату Колорадо (CSU) подивилися на ефекти “прийоми їжі в тиші”.

Один експеримент показав, що просто стимулюючи людей думати про звуках їжі, наприклад, за допомогою реклами можна зменшити споживання.

В одному дослідженні учасники їли закуски в навушниках, які відтворювали шуми в різних обсягах.

Результати показали, чим сильніший шум маскує звуки жування, тим учасники з’їдають більше. Група з найгучнішими звуками з’їла на 1,25 закусок більше, в порівнянні з «тихої» групою.

Співавтор дослідження Джина Мор, доцент кафедри маркетингу говорить, що звук жування важлива сенсорна мітка для насичення, однак, споживачі і дослідники в основному випускають з уваги цей ефект.

Райан Елдер, доцент кафедри маркетингу говорить, що якщо люди більшою мірою зосереджені на звуці прийомі їжі, то це може зменшити її споживання.

Він пояснює, що маскують звук шуми, наприклад, при перегляді телевізора під час прийому їжі, вимикає один з органів почуттів, пов’язаних з контролем насичення.

Це може привести до збільшення споживання продуктів харчування, збільшуючи ризик ожиріння.

Потрібні всі органи почуттів для точного визначення почуття насичення.

Автори закликають людей бути уважними не тільки в тому, яка їжа на смак і зовнішній вигляд, але і в тому, як вона звучить.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com