Люди з розладом агресії в два рази частіше виявляють токсоплазмоз

0
204

Розлад, яке призводить до того, що людина несподівано зривається, демонструючи агресивна поведінка, значно пов’язано з токсоплазмозом. Останнє зазвичай асоціюється з котячими фекаліями, згідно з Журналом Клінічної Психіатрії.

Розлад періодичної запальності (IED) було визначено як рецидивуючі, імпульсивні, проблематичні спалаху словесної або фізичної агресії, які є невідповідними з ситуаціями, які викликають їх.

До 16 мільйонів американців, які вважають, страждають IED, це більше, ніж загальна кількість хворих з біполярним розладом і шизофренією.

Токсоплазмоз загальна і зазвичай нешкідлива паразитарна інфекція, яка передається через фекалії заражених кішок, із забрудненою водою або погано приготованим м’ясом. Вона зачіпає близько 30% всіх людей, але, як правило, носить латентний характер.

Дослідження показало, що паразит зустрічається в тканинах головного мозку, і інфекція пов’язана з цілим рядом психічних розладів, у тому числі на шизофренію, біполярними розладами і суїцидальною поведінкою.

Дослідники з Університету Чикаго під керівництвом доктора Еміля Кокаро, шукали більш ефективні способи діагностики і лікування IED та імпульсивної агресії.

У цьому дослідженні, автори оцінили 358 дорослих американців з IED, розладами особистості, депресією і іншими психічними розладами. Вони оцінювали учасників балами за такі риси, як гнів, агресія та імпульсивність. Вони також перевіряли на токсоплазмоз за допомогою аналізів крові.

Потім вони класифікували учасників на три групи: приблизно одна третина була з IED, одна третина з них здорові, без психіатричної історії, і залишилася третина мала діагноз психічних розладів, але не IED.

Мета останньої групи для того, щоб команда могла відрізнити IED від інших психічних факторів.

Результати показали, що 22% пацієнтів з IED виявили позитивний результат на експозицію токсоплазмозу, порівняно з 9% контрольної групи здорових і 16% психіатричної контрольної групи.

При цьому психіатрична і здорова група мала аналогічні оцінки за агресії і імпульсивності, але група з IED набрала набагато вище за обома пунктами, ніж будь-яка з двох інших груп.

Асоціація виникла між токсоплазмозом і імпульсивністю, що вказує на сильну кореляцію між токсоплазмозом і агресією.

Автори відзначають, що результати не означають, що токсоплазмоз викликає IED, просто показує об’єктивні результати.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com