Людський мозок може функціонувати навіть після смерті

0
196

Канадські вчені зафіксували унікальний випадок – була встановлена мозкова активність у померлої людини. Як пояснити такий феномен, вчені поки не знають. За попередніми даними, технічна помилка або збій у роботі медичної апаратури виключається.

З моменту зупинки серця у пацієнта були зареєстровані дельта-хвилі протягом 10 хвилин, які можуть виникати тільки у живої людини в стані глибокого сну. Це дає привід говорити про те, що поняття смерті для кожної людини індивідуально.

Крім цього, лікарями була встановлена суттєва різниця в показниках електроенцефалограми у людей, які перебували в термальному стан (етап, коли починається повне припинення функціонування центральної нервової системи). Дані фіксувалися за 30 хвилин до різкого падіння артеріального тиску (що і є першою ознакою клінічної смерті) і протягом 5 хвилин після настання клінічної смерті. Саме наявність такої різниці в показниках дає можливість стверджувати, що процес вмирання для кожної людини індивідуальний.

Однак фахівці вважають, що такі результати досліджень поки не доцільно пов’язувати з околосмертными переживаннями людини, при яких можуть виникати галюцинації.

На даний момент учені не можуть пояснити, яким чином мозок може функціонувати після повної зупинки серця. Тому в цій області ще будуть проводити дослідження. Можливо, якщо буде встановлена точна причина такого процесу, вчені знайдуть нові методи екстреної реанімації. Версії, з приводу несправності медичного обладнання були, але на даний момент вони повністю виключені, так як похибка в 10 хвилин просто неможлива. Швидше за все, це поки ще не встановлені біологічні фактори.