Майбутнім мамам потрібен йод для розвитку мозку немовлят

0
208

Британські вчені встановили: прості добавки йоду в раціон майбутніх матерів допомагають правильному формуванню мозку плода, що в майбутньому заощадить мільярди для країни. Йод вкрай ефективний у стимулюванні розвитку мозку в період внутрішньоутробного перебування плоду в перші місяці після народження дитини. У підсумку це підвищує коефіцієнт IQ дітей.

На відміну від інших країн, Національна система охорони здоров’я (NHS) Великобританії не дає рекомендацій щодо додавання йоду в продукти і подібна практика в країні не діє. Тепер експерти заявляють: вагітним і годуючим жінкам було б корисно використовувати харчові добавки, що містять йод.

Дослідження, опубліковані в журналі Lancet Diabets and Endocrinology, аналізують економічну складову такого заходу. Експерти вважають, що підвищення рівня йоду в організмі майбутніх матерів дозволить заощадити національному охорони здоров’я близько 200 фунтів стерлінгів на кожну жінку у вигляді витрат на підтримку здоров’я. А якщо додати до цього підвищення інтелекту майбутньої дитини – в середньому збільшення коефіцієнта IQ на 1.22 пункту, то економічний ефект, отриманий товариством за життя дитини, складе 4500 фунтів на кожного народженого.

Щороку в Англії та Уельсі з’являються на світ 700 тисяч немовлят – економія для країни за час їхнього життя складе 140 млн фунтів стерлінгів для NHS і 3.15 млрд фунтів для економіки за рахунок підвищення ефективності праці і більш високих зарплат.

Один з авторів дослідження, професор Kate Jolly з університету Бірмінгема заявив: «Настав час, коли в країнах, де на сьогодні не практикується використання харчових добавок йоду, рекомендувати всім вагітним, годуючим і тільки планують вагітність жінкам щодня приймати йодовмісні препарати. Навіть незначний дефіцит йоду в організмі майбутньої матері пов’язаний з народженням дитини з більш низьким коефіцієнтом IQ».

Людський організм не виробляє йод, але на сьогоднішній день NHS Великобританії не рекомендує використання йодовмісних препаратів. Вважається, що за умови збалансованої та різноманітної дієти люди отримають необхідне для нормального функціонування організму кількість йоду з продуктів.

За матеріалами: www.dailytimes.com.pk
Автор: Євген Смирнов