Манера швидко вживати їжу може призвести до розвитку цукрового діабету

0
238

Звичка здійснювати трапезу в швидкому темпі дуже шкідлива для людського організму – до такого відкриття прийшли вчені з Японії, які закликають людей поглинати їжу тільки неквапливо. Це обумовлюється тим, що пристрасть до швидкого вживання страв сприяє утворенню в людському організмі небезпечних і невиліковних захворювань, наприклад, цукрового діабету.

Дослідницька група стверджує – звичка швидко їсти має взаємозв’язок з підвищеною ймовірністю формування преддиабетического стану або инсулинрезистентного цукрового діабету.

Для того щоб прийти до такого висновку би проведений досить незвичайний науковий експеримент, в якому брало участь більше 200 добровольців. Суть його полягала в тому, що протягом місяця вчені стежили за тим, як люди вживають їжу. Таким чином, вдалося з’ясувати – ризик виникнення вищевказаних розладів у людей, які занадто швидко їдять, підвищений у 2 рази, порівняно з тими, хто віддає перевагу трапезувати в помірному темпі.

Фахівці також відзначають, що аналогічне збільшення можливості формування хвороб не спостерігається, при наявності у людей інших харчових розладів, зокрема, він не розвивається у любителів перекусів в нічний час доби.

Ризик розвитку діабету в осіб, які швидко їдять, пояснюється тим, що в їхній організм надходить велика кількість глюкози, чого вони можуть страждати від толерантності до такого речовині. Не виключається, що резистентність може прогресувати і трансформуватися в ендокринологічні патології.

Саме така інформація, на думку фахівців, обумовлює наявність в світі великої кількості пацієнтів з діагнозом «цукровий діабет 2 типу». Більше того, вони встановили, що подібне захворювання розвивається протягом 10 років приблизно у кожного 2 людини, яка має звичку швидко їсти.