Масло каноли небезпечно для мозку

0
203

Фахівці Університету Темпл прийшли до висновку щодо того, що споживання всередину великих обсягів олії каноли протягом півроку сприяє погіршенню пам’яті і виникнення інших проблем з головним мозком, зокрема, зростає ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Масло каноли є похідним спеціально виведеного типу ріпаку і кормової ріпи. Таке речовина відрізняється низькою концентрацією ерукової кислоти, яка провокує появу онкології і проблем з боку серцево-судинної системи.

Крім цього, подібний компонент знижує концентрацію «поганого» холестерину і зміцнює здоров’я серця. Така сукупність позитивних властивостей робить масло каноли одним з найбільш корисних рослинних олій. Однак у той же час відзначається, що саме воно провокує розвиток проблем з головним мозком, а саме призводить до старечого слабоумства (хвороба Альцгеймера).

Фахівці провели наукове дослідження з участю дрібних гризунів, які страждають від цієї недуги. Тварини були розділені на 2 групи – перша отримувала масло каноли в обсягах 2 чайних ложок, а друга харчувалася кормом без такого інгредієнта. За піддослідними спостерігали протягом 6 місяців. По закінченню цього терміну всі тварини пройшли оцінку пам’яті і здібності до навчання.

Дослідники виявили, що у тих піддослідних, які отримували масло каноли, робоча пам’ять була набагато гірше в порівнянні з мишами з другої групи. Крім проблем з пам’яттю у гризунів також відзначалася підвищена маса тіла, формування в мозку амілоїдних бляшок і порушення цілісності з’єднань між нейронами.

Таким чином, встановлено, що масло каноли не тільки сприяє розвитку хвороби Альцгеймера, але і погіршує перебіг подібного захворювання, а у здорових людей викликає проблеми з пам’яттю. Однак слід враховувати, що такі негативні властивості виявляються тільки при регулярному споживанні такого інгредієнта у великих кількостях.