Мед допомагає запобігти атеросклероз

0
222

Вчені з Університету Вашингтона зробили нове відкриття. Так, на їх думку, натуральні компоненти, які містяться в меді, ефективно очищають судини і допомагають запобігти розвитку атеросклерозу.

Якщо бути точніше, то мова йде про таку речовину, як трегалоза, тобто природний цукор. Даний компонент активує білок TFEB, який провокує початок процесу очищення стінок судин від жирових відкладень.

Для того, щоб підтвердити свої теоретичні припущення, вчені вирішили провести практичний експеримент на лабораторних мишах. Гризуни, які мали зайву масу тіла, були розділені на дві групи. Одна харчувалася за свого звичного раціону, а інша отримувала добавку у вигляді природного цукру. По закінченню дослідження було встановлено наступне – у мишей з тієї групи, яка отримувала трегалозу, жирових відкладень в судинах було на 30% менше.

Таким чином, вчені прийшли до висновку, що помірне споживання натурального меду може розглядатися як ефективний засіб не тільки проти атеросклерозу, але і інших серцево-судинних захворювань.

На даний момент ефективність цієї речовини доведена тільки шляхом введення ін’єкцій. Що стосується орального типу застосування, то в такому випадку позитивний результат також присутня, але не настільки вираженої формі.

Крім меду трегалоза міститься в таких продуктах як гриби і креветки, тому в якості профілактики серцево-судинних захворювань доцільно включати їх в свій раціон.

Згідно зі статистикою, серцево-судинні захворювання найчастіше призводять до летального результату. Тому в якості профілактики слід не тільки правильно харчуватися, але і дотримуватися здоровий спосіб життя в цілому, своєчасно проходити медичне обстеження у профільних лікарів.