Медична техніка.

8-30-2018

Кожен практикуючий лікар воліє бачити в своєму кабінеті надійне і безвідмовне медицинское оборудование для оперативної роботи з пацієнтами.
Вибір медичного обладнання в наші дні дуже великий і професіоналам охорони здоров’я, що відповідає за оснащення медичного кабінету, доводиться вирішувати нелегке завдання, пов’язану з правильним вибором постачальника медичної техніки.

В першу чергу, необхідно обрати виробника обладнання. Це важливий аспект закупівельного процесу, який повинен враховуватися виходячи з потреб доктора і цілей, які він перед собою ставить. Якщо цілі доктора сформовані, спектр виробників звужується до певного мінімуму компаній, чиє медичне обладнання відповідає лікарським задач клініки.

Наступний крок – вибір постачальника. У деяких випадках постачання здійснює сам виробник і тоді правильний вибір очевидний. Виробник – це саме той партнер, який не тільки продає медичне обладнання, але також ставить його на гарантію, що здійснює обслуговування, сервісну підтримку і кваліфікований ремонт. Але, в переважній більшості випадків, великі і середні корпорації не займаються прямими поставками, роль посередників між виробником і клінікою беруть на себе дистриб’ютори.

Як вибрати правильного дистриб’ютора медичного обладнання – питання досить складне. Для цього потрібно отримати комплексне розуміння ринку медичної техніки і ролі дистриб’ютора в просуванні і супроводі проданого ним обладнання. Якщо виробник не має власних сил (або власного дистриб’ютора) для просування свого обладнання на території тієї чи іншої країни, він укладає Договори зі сторонніми компаніями, які можуть мати статус Ексклюзивний дистриб’ютор або Офіційний дистриб’ютор.

Ексклюзивний дистриб’ютор, як правило, стає, свого роду, повноцінним представником виробника на території своєї країни і має потенціал Федеральної компанії. В його зобов’язання перед виробником входить наступне:

Просування медичного обладнання виробника;
Участь у тематичних конгресах і симпозіумах;
Навчання регіональних дилерів і докторів особливостям роботи з медичним обладнанням;
Постановка на гарантію і обслуговування проданої медичної техніки;
Ремонт медичної техніки;
Сервісне супровід питань доктора, що виникають в ході експлуатації медичної техніки.

Офіційний дистриб’ютор також має певні зобов’язання перед виробником, але у нього, досить часто, немає зобов’язань за сервісного і гарантійного обслуговування медичної техніки, оскільки відсутня власна сервісна служба, яка сертифікована на роботу з тим чи іншим обладнанням. Це питання дуже важливо з’ясовувати, що називається, на березі, щоб потім не виявилося, що для ремонту купленого устаткування необхідно звертатися до компанії, яка не мала відношення до продажу техніки.

Існує ще один тип дистриб’юторів – так звані Незалежні дистриб’ютори. Це компанії, у яких немає зобов’язань перед виробником, здійснюють просту купівлю-продаж медичної техніки. Такі компанії можуть пропонувати клієнтам більш низькі ціни на медичне обладнання, оскільки в них не закладаються ніякі витрати, пов’язані з маркетинговим просуванням і подальшим сервісом проданої техніки. В разі поломки приладу, вони запропонують клієнтові звернутися до виробника, оскільки організувати власну діагностику і ремонт Незалежні дистриб’ютори не можуть. Дуже важливо в разі співробітництва з Незалежним дистриб’ютором уточнювати питання постановки медичної техніки на гарантію.

Якщо повернутися до питання правильного вибору партнера, у якого варто купувати медичне обладнання, має сенс завжди пам’ятати про те, що гарне враження про приладі не обмежується однією лише покупкою. Складна медична техніка повинна обслуговуватися, вчасно діагностуватися і, звичайно, ставитися на гарантію. Бувають випадки, коли недобросовісні дистриб’ютори можуть спробувати реалізувати б/у обладнання, придбане в інших країнах, під виглядом нового. Якщо до покупця прийшов Ексклюзивний або Офіційний дистриб’ютор, який зробив пропозицію, а слідом за ним, прийшли люди, які на аналогічне обладнання пропонують ціни значно нижче, варто задуматися про те, що саме вони пропонують за свою ціну